Bundesliga

Důležitá výhra pro Dortmund, nepříjemná a možná i zbytečná ztráta pro Freiburg. Předehrávka druhého kola Bundesligy nabídla atraktivní podívanou. K výhře Borussie pomohla i chybě soupeřova gólmana.

Dortmund dlouhodobě patří mezi nejlepší německé kluby, nicméně v posledních letech si velmi dobře počíná také Freiburg. Ten v minulé sezoně dokonce bojoval do posledního kola o místo v Lize mistrů. Bohužel neúspěšně.

Skromný a sympatický celek však bude chtít na vydařený rok, kdy se dostal také do finále poháru, navázat. V prvním kole ukázal svou kvalitu, když porazil Augsburg 4:0. V pátek ovšem přivítal doma právě Borussii a opět to byl dobrý výkon.

Svěřenci Christiana Streicha vstřelili ve 35. minutě gól a navzdory vyrovnanému průběhu zápasu dokázali ve vedení vydržet velmi dlouho. Čisté konto drželi až do 77. minuty, kdy se dopustil nečekané chyby gólman Mark Flekken.

Jamie Bynoe-Gittens napřáhl ke střele z velké vzdálenosti. Nebyla to kdovíjaká pumelice. Navíc ani nebyla nijak skvěle umístěná. Vypadalo to, že by s ní Flekken neměl mít problémy. Opak ale byl pravdou.

Střelu nedokázal chytit, pouze ji vyrazil, a to ještě za sebe. Míč se tedy octl za brankovou čárou. Byl to impuls, který jen posílil hlad Dortmundu po třech bodech. A těch se také Borussia dočkala.

O pár minut později totiž skóre otočil 17letý Youssoufa Moukoko, na konečných 3:1 ve prospěch vestfálského celku upravil skóre Marius Wolf.

Zdroj: Bundesliga