Bundesliga

VfB Stuttgart odehrál dnes 31. ledna na půdě Paderbornu svůj duel v rámci německého poháru (DFB Pokal). Hosté zápas nakonec vyhráli 2:1, Konstantinos Mavropanos měl však na začátku utkání kopec smůly, když si už ve třetí minutě vstřelil vlastní gól. Stuttgart poté toto manko celý zápas doháněl.

Obrovská chyba nebo spíše kopec smůly? Zřejmě by se dala vybrat spíše ta první možnost. Řecký obránce Mavropanos už ve třetí minutě otevřel gólový účet utkání, jenže nikoliv do té branky, do které by chtěl.

V rámci rozehrávky na své polovině hřiště se totiž ani nepodíval, kde se nachází gólman Stuttgartu a prostě nasměroval míč na vlastní bránu. S očekáváním, že to Florian Müller zpracuje a pošle dál.

Jenže tohle se nestalo, ba vlastně právě naopak. Müller se v době přihrávky nacházel mimo brankový prostor a Mavropanos tak uklidil míč do vlastní sítě. Na celý moment se v níže přiloženém videu můžete sami podívat.

Stuttgart pak musel celý zápas jednogólové manko dohánět, přičemž do poločasu zůstalo skóre utkání nezměněné.

Ačkoliv měli hosté naprosto jasně více ze hry, ke gólu to nevedlo. A to ani ve většině času druhého poločasu.

Až v 86. minutě dokázali hráči Stuttgartu srovnat. Záložník Gil Dias si skvěle naběhl na přihrávku a ještě o to lépe s ní naložil. Svůj projektil umístil do levého dolního rohu brány Jannika Hutha.

A v 95. minutě Stuttgart otočil vývoj utkání ve svůj prospěch, když se z rohového kopu hlavičkou prosadil Serhou Guirassy.

Bundesligový celek tak splnil roli favorita a postupuje do čtvrtfinále německého poháru. Kdo však bude jejich dalším soupeřem je momentálně otázkou.

Zdroj: DFB Pokal