Zápas Barcelony s Realem Madrid je příjemnou tečkou uplynulého víkendu. Fanoušci na stadionu se dočkali prvního gólu již v 9. minutě, ovšem radovali se hosté, jelikož si hlavou vstřelil vlastní gól Ronald Araújo.

Barcelona šla do zápasu s tím, že je na čele tabulky o 9 bodů, pokud by vyhrála i El Clásico, prakticky už by si zajistila prvenství v lize. Naopak prohra by vrátila Real do hry.

Oba týmy si tak uvědomovaly velkou důležitost klání, na které dívají fanoušci ze všech koutů světa. A ti mohli vidět úvodní gól již v 9. minutě.

Vstřelil jej favorit zápasu, ovšem ne do sítě, do které plánoval. Vlastní gól si totiž vsítil čtyřiadvacetiletý stoper Ronald Araújo.

Uruguajský bek si opravdu smolně srazil míč do vlastní sítě poté, co Vinícius Jr. centroval míč před branku gólmana Marc-Andre ter Stegena.

Brazilec, který se z Bílého baletu dotkl míče jako poslední, si poté neodpustil mohutné oslavy před kotlem Blaugranas.

Pro Real to byl důležitý gól i vzhledem k tomu, že se s Barcelonou v tomto roce utkal již dvakrát, když prohrál na svém stadionu 1:3 a 0:1.

Povede se mu tedy vyloupit Camp Nou? Na to si budeme muset ještě počkat, aktuální předvedená hra nicméně nahrává dramatu až do samotného konce.

Zdroj: LaLiga