Bundesliga

V zápase o první příčku Bundesligy se v rámci 26. kola utkaly celky Bayern Mnichov a Borussia Dortmund. Naději svého týmu na dobrý výsledek nicméně zkraje utkání zhatil brankář Borussie Gregor Kobel, který si vstřelil laciný vlastní gól.

Borussia Dormund se díky stabilním výsledkům a častým ztrátám Bayernu Mnichov dostala do čela ligy, nicméně ve 26. kole bylo potřeba tuto formu potvrdit.

Žlutočerní odcestovali do Bavorska, kde v sobotu v podvečer změřili síly právě s Bayernem Mnichov. Šlo o hodně, nicméně rozhodla obrovská hrubka brankáře.

Ve 13. minutě pětadvacetiletý švýcarský gólman Gregor Kobel promáchl nakopávaný balon Dayota Upamecana a míč se dokutálel do prázdné branky.

Psychiku svého týmu tak touto hrubkou poslal úplně na zem a Borussia se z toho nedokázala oklepat. Do konce prvního poločasu totiž inkasovala ještě dvakrát.

Pět minut po prvním gólu přidal druhý Thomas Müller, který skóroval po rohovém kopu, přičemž mu hlavou nahrál obránce Matthijs de Ligt.

A o dalších pět minut později to bylo již 3:0 pro Bayern, opět se trefil Müller, který tentokrát dorazil střelu spoluhráče Leroye Saného.

Případná výhra by Bayern poslala zpátky do čela ligy, náskok na druhou Borussii by byl dvoubodový. Do konce ligy nicméně zbývá ještě osm klání.

Zdroj: Bundesliga, Twitter