Tenhle víkend byl opravdu fotbalově bohatý na zajímavé situace. V Manchesteru tři červené karty během minuty, v Leverkusenu to taky bylo s penaltami poměrně divoké, ale snad vše předčila tahle penalta z Argentiny. To se opravdu nevidí často.

Vše se odehrálo v rámci 8. kola argentinské ligy v utkání mezi domácím týmem Independiente a hostujícím Colon Santa Fe. Penalta pak byla proměněna ve 24. minutě zápasu.

Gólma hostů Ignacio Chicco si postavil míč na malé vápno, aby provedl obyčejný odkop od branky. Nebyl ale sám, kdo měl stejný záměr. Do všeho se tak nějak namontoval a o míč si řekl také stoper Paolo Goltz.

Stále to nezní jako situace, ze které by měli domácí kopat penaltu? Oba hlavní aktéři této tragikomedie se zřejmě nedomluvili vůbec a nebo domluvili hodně špatně.

Brankář totiž na krátko rozehrál na svého připraveně vypadajícího a vedle stojícího spoluhráče, který to ovšem pochopil tak, že si má míč vzít a rozehrávku obstarat sám. Jak pochopil, tak také učinil.

Balón si vzal do ruky a postavil si ho na pravý roh malého vápna připraven k odkopu. Domácí hráči začali však oprávněně požadovat odpískání ruky a penalty. Goltz o tom nechtěl vůbec slyšet a gesty rázně vše odmítal.

Podobně nejprve reagoval i hlavní rozhodčí Lamolina, kolem kterého se utvořil hluk téměř všech hráčů ze hřiště. Po intervenci videorozhodčího však dal za pravdu mužům v červeném a ti se tak skutečně dočkali pokutového kopu.

No, působí to zvláštně. Ale faktem je, že gólman uvedl míč do hry správným způsobem ze správného místa a tak vzít ho ruky nebylo už v tu chvíli. Tedy, bylo, ale s dost podstatnými následky.

Domácí kopali ve druhém poločase ještě jednu penaltu, už daleko méně kontroverzní. Tým Colon Santa Fe svou nakonec pátou remízu v řadě zařídil až v jedenácté minutě nastavení, kdy i hosté kopali pokutový kop, který z dorážky dokázali proměnit také a srovnat tak na konečných 2:2.

Zdroj: Twitter, aktuálně