Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Starý dobrý Ronaldo! Hattrick za poločas, takhle se trefil z přímého kopu

Cristiano Ronaldo byl dříve velkým postrachem všech brankářů a zdí, když se postavil k rozehrávce přímého volného kopu. A ani v pokročilém věku svůj um neztrácí, když se přes zeď za Al-Nassr trefil za 20 minut hned dvakrát. A navrch přidal hattrick do poločasu.

Publikováno

dne

Cristiano Ronaldo byl dříve velkým postrachem všech brankářů a zdí, když se postavil k rozehrávce přímého volného kopu. A ani v pokročilém věku svůj um neztrácí, když se přes zeď za Al-Nassr trefil za 20 minut hned dvakrát. A navrch přidal hattrick do poločasu.

Přímý volný kop Cristiana Ronalda proti Portsmouthu patří dodnes k těm nejlepším, které fotbalový svět viděl. Míč zaplaval ve vzduchu na každou stranu a nakonec zapadl přesně do šibenice.

Od té doby se Portugalec trefil přes zeď ještě v desítkách případů. Čtyři kroky dozadu, jeden úkrok doleva, hluboký nádech a rána něčím mezi šajtlí a nártem. Snad každý malý fotbalista někdy zkusil Ronalda napodobit.

Ani v pokročilém věku navíc Ronaldo nepřestává ukazovat své umění. V úterním zápase na půdě celku Abha totiž Portugalec zařídil bleskurychlé vedení.

V 11. minutě se postavil k přímému kopu těsně za hranicí velkého vápna a i s přispěním chybujícího gólmana otevřel skóre zápasu. Ronaldo tím zapsal již 62. gól z přímého kopu ve své kariéře.

Jenže to nebylo vše. Ve 21. minutě měl Ronaldo k dispozici další přímý kop, opět kousek za vápnem. Tentokrát už nedal brankáři šanci, když obstřelem k tyči zaznamenal již druhou trefu v zápase a tedy 63. z přímého kopu.

Ani to ale Ronaldovi nestačilo. O pár minut později přihrál na gól Sadiu Manému a ve 42. minutě si našel pas za obranou a vyběhnuvšího brankáře umně přehodil. Zkompletoval tak hattrick ještě v prvním poločase. Těsně před odchodem do kabin navíc přidal další asistenci na pátý gól Al-Nassru.

V aktuálním ročníku Saudi Pro League tak má Ronaldo na kontě již 29 gólů a 11 asistencí. Kraluje tak jak tabulce střelců, tak nahrávačů.

Horší to je týmově, když Al Nassr už s největší pravděpodobností první Al-Hilal nedostihne. Aktuálně na něj ztrácí 12 bodů, přičemž do konce zbývá 8 kol.

Ve hře je tedy ještě 24 bodů, ale to by Al Hilal musel polovinu poztrácet. Tři kola před koncem se oba celky utkají ve vzájemném zápase, pokud by se Ronaldovi a spol. povedlo náskok snížit, mohl by to být zajímavý souboj.

Zdroj: Saudi Pro League, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.