Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Skvělý Ronaldo: Tohle by se mělo ukazovat ve fotbalových akademiích! Naším cílem je vyhrát celý turnaj, netají ambice Bernardo Silva

Studijní materiál pro fotbalové akademie poskytl Ronaldo při třetí brance Portugalska s Tureckem, když nezištně přihrál na kolegu Fernandese. Pohodová výhra přiměla jejich spoluhráče Bernarda Silvu, aby jasně řekl, jaké má Portugalsko ambice.

Publikováno

dne

Studijní materiál pro fotbalové akademie poskytl Ronaldo při třetí brance Portugalska s Tureckem, když nezištně přihrál na kolegu Fernandese. Pohodová výhra přiměla jejich spoluhráče Bernarda Silvu, aby jasně řekl, jaké má Portugalsko ambice.

Po remíze Česka s Gruzií (1:1) nabídl sobotní program Mistrovství Evropy i druhý zápas skupiny F. Portugalci v něm jasně potvrdili svou fazonu a s přehledem porazili 3:0 Turky. Trefili se hvězdy manchesterských celků – Silva ze City a Fernandes z United.

Druhou branku si Turci navíc vstřelili po vlastní brance Akaydina sami. V Dortmundu si tak svěřenci Roberta Martíneze zajistili jako třetí tým na šampionátu jistotu postupu do osmifinále. Před nimi to už zvládli domácí Němci a Španělé.

„Myslím, že jsme hráli na stejné úrovni jako proti Česku, ale tentokrát jsme dali první gól. Turci začali dobře, ale rychle jsme získali zápas pod kontrolu, a jakmile jsme vstřelili branku, už jsme to nepustili,“ hodnotil Martínez pro uefa.com.

Podle Bernarda Silvy jsou Portugalci na cestě za titulem

„Tohle by se mělo ukazovat ve fotbalových akademiích po celém Portugalsku. Velký hráč je sám před brankářem a přihrává. Ukázal, že hlavní je vždycky tým,“ chválil španělský kouč Cristiana Ronalda za přihrávku pro Bruna Fernandese na třetí branku.

Fotbalová superstar odehrála dobrý zápas, ale stejně jako proti Čechům, ani nyní se Ronaldo nedokázal střelecky prosadit. Radost měl naopak v 21. minutě Bernardo Silva. Pro velezkušeného záložníka to byl vůbec první gól na některém ze závěrečných turnajů.

„Nezáleží na tom, jestli byl můj první. Hlavně, že máme tři body a udělali jsme další krok k našemu cíli, jímž je vyhrát celý turnaj. Jsme na správné cestě,“ zhodnotil po zápase týmové cíle Silva, který byl navíc vyhlášen hráčem utkání.

Je dost možné, že právě Silva a další opory Portugalska zůstanou v posledním duelu s Gruzií pouze na lavičce. Při jistotě postupu to lze očekávat. Naopak Turci si to s Českem rozdají o postup do osmifinále.

Zdroj: ČT Sport, UEFA.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.