Serie A v nedávném čase vyhlásila výherce ceny za nejhezčí gól uplynulého ročníku. Ten padl v předposledním kole italské nejvyšší soutěže a vstřelil jej obránce AC Milán Theo Hernández. Podívejte se na vskutku parádní individuální akci.

Gól běžně nevídaný – asi takto by se dalo interpretovat Hernándezovo počínání v 37. kole italské Serie A.

Rossoneri tehdy doma sehráli veledůležitý duel v rámci boje o titul. Aby měli i nadále vše ve svých rukou, museli doma porazit Atalantu Bergamo, což AC Milán i díky parádnímu úniku Thea podařilo.

Čtyřiadvacetiletý francouzský obránce získal míč na hranici vlastního pokutového území, vyhnul se každému hráči Atalanty, skvěle si připravil palebnou pozici a svůj střelecký pokus poslal nekompromisně do pravého dolního rohu soupeřovy brány.

Nutno podotknout, nejen proto vyletěla Hernándezova tržní hodnota vzhůru. Ta aktuálně činí 55 milionů eur, přičemž rodák z Marseille byl jednou z největších hvězd Rossoneri celé sezóny.

V barvách AC Milán naskočil v sezóně 2021/22 do 32 ligových zápasů a kromě šesti asistencí zapsal také pět gólů! I to dokazuje, proč je rychlonohý levý obránce nedílnou součástí sestavy Rossoneri. K tomu připočtěme solidní technickou vybavenost a velký přehled o hře.

V onom duelu proti Atalantě se Theo takto prosadil až v 75. minutě, gólový účet zápasu otevřel o necelých 20 minut dříve další klenot AC Rafael Leao. Milánští tento duel zvládli (2:0) a v posledním zápase sezóny na půdě Sassuola jim tak ke Scudettu stačila remíza.

Po parádním výkonu zejména v prvním poločase však Rossoneri porazili Sassuolo 3:0 a po jedenácti letech se stali mistry Serie A.

Zdroje: Football Italia, Serie A, Transfermarkt