Arsenal zvládl zareagovat na vypadnutí z Evropské ligy, na domácí půdě vyhrál londýnské derby s Crystal Palace 4:1. Dvěma zásahy a asistencí se blýskl Bukayo Saka, díky čemuž se stal prvním hráčem letošní sezóny Premier League, jenž má na kontě více než deset gólů i asistencí.

Arsenal začal aktivně, dominoval, do střel se ale nedostával. Naopak na druhé straně se v desáté minutě uvolnil Wilfried Zaha a schovanou střelou napálil bližší tyč. Palace se spoléhali na rychlé brejky.

V 19. minutě vypálil Martin Odegaard, Joe Withworth se ale blýskl dobrým zákrokem. Ve 28. minutě již Gunners slavili. Bukayo Saka našel Gabriela Martinelliho, ten se chytře uvolnil a levačkou rozvlnil síť.

Gunners vstřelený gól uklidnil, ve 38. minutě hlavičkoval těsně vedle Thomas Partey. Dvě minuty nato přízemní střelou prostor mezi třemi tyčemi netrefil ani Martin Odegaard. Eagles do poločasu ale přeci jen ještě inkasovali.

Ve 44. minutě to skvěle sehráli Ben White se Sakou, druhý zmíněný po přízemní střele slavil. Po výměně stran Arsenal rychle přidal pojistku, po pasu Leandra Trossarda přeloboval gólmana.

V 64. minutě snížil po rohovém kopu díky rychlé reakci Jeffrey Schlupp. Hosté chytli druhý dech, osm minut poté ve velké příležitosti těsně minul Wilfried Zaha, což nakonec rozhodlo zápas.

Na druhé straně totiž z voleje udeřil Saka a Crystal Palace byl definitivně bez šance na body.

Arsenal po suverénní výhře vede ligu o osm bodů, Manchester City má utkání k dobru. Seagulls jsou na 12. místě, avšak pouze tři body nad pásmem sestupu.

Zdroj: Canal+ Sport