Anglie šla do utkání s Walesem v dobré náladě, k postupu jí stačilo neprohrát. Motivace zisku první příčky nicméně Albion hnala a i když jsme v prvním poločase gól neviděli, ve druhém se nám ukázal Marcus Rashford. Ten se trefil z přímého kopu, ovšem Danny Ward nemá čisté svědomí.

Anglie již před zápasem věděla, že má postup v kapse. Matematicky její vypadnutí sice možné bylo, avšak kvůli vysokému skóre by musela dostat od Walesu pořádný příděl.

Nic podobného se nekonalo, naopak hráči Albionu chtěli zvítězit, jelikož byla cílem první příčka ve skupině B, ve které se o přímý postup utkaly celky USA a Íránu.

Zpátky ale k zápasu Anglie. V první půli jsme gól vidět nemohli, hra byla poměrně nudná a mnozí raději přepnuli televizi na druhý zápas.

Pokud to ovšem udělali až po poločasové přestávce, mohli litovat. Pět minut po východu z šaten totiž zaúřadoval útočník Manchesteru United Marcus Rashford.

Ten se dostal k zahrávání přímého kopu krátce za hranicí velkého vápna a míč neposlal přes zeď, ale na stranu velšského brankáře Dannyho Warda.

Ten byl jeho umístěním zaskočen a i když se pokusil míč vyrazit, jeho prsty na něj nedosáhly. Anglie se tak dostala do vedení a šance Walesu na postup se výrazně snížily.

Opaření hráči Walesu nicméně krátce poté vyrobili hrubku, po které se k míči dostal Harry Kane. Ten z úhlu poslal přesný míč před branku a Phil Foden neměl problém dostat míč do sítě.

V 52. minutě byl stav utkání 2:0 a bylo jisté, že zde se bude zápas již pouze dohrávat. V 68.minutě navíc přidal Rashford třetí gól svého týmu a naděje Walesu byly již definitivně pryč.

Zdroj: FIFA, WC