Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Objevený zázrak Pablo Torre a vyřešená náhrada za Busquetse? Barcelona zahájila přípravu remízou

Ve stínu probíhajících přestupových jednání se Barcelona v prvním zápase předsezónní přípravy střetla s Olotem. Základní sestava se ve středu proti týmu z páté nejvyšší španělské soutěže nicméně výrazně lišila od toho, co budeme moci sledovat během nadcházející sezóny.

Publikováno

dne

Ve stínu probíhajících přestupových jednání se Barcelona v prvním zápase předsezónní přípravy střetla s Olotem. Základní sestava se ve středu proti týmu z páté nejvyšší španělské soutěže nicméně výrazně lišila od toho, co budeme moci sledovat během nadcházející sezóny. Pojďme se poohlédnout, jak se dařilo některým hráčům katalánského velkoklubu.

Složení záložní řady ukázalo, že může fungovat. Xavi vsadil nečekaně na Kessieho, Nica a Torreho. Nová akvizice z AC Milan během úvodních 45 minut ukázala mnoho pozitivního. Pravdou je, že se pohyboval na hřišti o něco staženěji než ofenzivně laděný Torre. Prakticky častokrát vytvářel duo s defenzivním záložníkem, kterým se stal Nico.

Pokud jde o Kessieho, dělal přesně to, co Xavi žádá po Frenkie de Jongovi. To, že je o něco horším hráčem, neznamená, že by tuto roli mohl splnit a být více než platným. Věděl, kde se na hřišti pohybovat. Jeho nahrávky byly jednoduché, nabízel se a měl touhu se dostávat do nebezpečných pozic.

Nico ukázal, že pokud chce v prvním týmu Barcelony uspět, musí udělat krok vpřed a dostávat minuty na postu, na kterém vládne Sergio Busquets. Počínal si velice dobře při hře pod tlakem a rozehrávkou do šířky. Výborně se pohyboval mezi liniemi. Byl doslova podavačem štafetového kolíku mezi levou a pravou stranu a naopak.

Pablo Torre musel při úvodních minutách zaujmout nejednoho diváka. Jednoznačně zaujal s míčem u nohy, tvořivostí a pracovitostí. Ještě nikdy jsme neviděli hráče, který vzbuzuje tolik očekávání, a to má zamířit jen do rezervního týmu. Nejspíše to však pravda moc nebude. Jeho sebevědomí přitáhlo hodně pozornosti. Navíc vynikal v kombinaci se spoluhráči a pokrytím míče tělem.

Nenápadný a pro drtivou většinu z nás neznámý 18letý Alex Valle dostal překvapivě na levé straně obrany přednost před známějším Baldem. Byl jediným fotbalistou Barcelony, který odehrál celých 90 minut. První poločas jako levý obránce, druhý na postu křídla. Byl na kraji hřiště neúnavný a rozhodně si řekl od další šanci. Barcelona nastoupila do druhého poločasu hned s devíti změnami.

Alex Collado jednoznačně vynikal v druhé polovině. Na levém křídle na něm byl vidět bojovný duch. S míčem působil jistě, tvořil hru a chtěl ukázat, že si zaslouží své místo v týmu. Otázkou je, zda na něj vůbec nějaké zbude.

S kapitánskou páskou vlétl do druhých 45 minut již vyléčený Ansu Fati. Překvapivě působil jako hrotový útočník, ale evidentně šlo vidět, že potřebuje získat sebevědomí. Nedokázal se pořádně dostat k průniku, působil mnohdy až zpomaleně, proto ztrácel míče. Sterilní. To je přesně to slovo, které ho vystihuje. Potřebuje čas se dostat zpět do formy.

Mezi třemi tyčemi v druhém poločasu Iñaki Peña nahradil Marca-André ter Stegena. 25letý gólman působil velice jistě a dokázal, že je připraven stát se dvojkou místo Neta. Celý tým mu může děkovat za vybojovanou remízu, protože vychytal minimálně dvě tutové šance.

Zdroj: FC Barcelona

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.