VIDEO: Nejlepší zákroky této sezony v Bundeslize? V nejlepší desítce nechybí Jiří Pavlenka ani Tomáš Koubek

Bundesliga jest dlouhodobě tou nejgólovější z nejlepších pěti evropských lig. O to větší obdiv si zaslouží tamní brankáři, kteří často musí předvádět fantastické zákroky. Nejinak je tomu i v této sezoně, kdy navíc brány hned dvou týmů hájí gólmani z České republiky. Oba se navíc dostali do výběru 10 nejlepších zákroků z této sezony.

Česká republika by se dala považovat za skvělou, co se týká výchovy gólmanů. Ať už to byl v minulosti Pavel Srníček, Petr Kouba, Jaroslav Drobný či Petr Čech. Brankáři zkrátka byli vždy skvostní a můžeme na ně být právem hrdí. Naštěstí tato tradice pokračuje i nyní. Mezi největší gólmanská jména současnosti patří mimo Tomáše Vaclíka i dva strážci svatyň z Bundesligy, Jiří Pavlenka a Tomáš Koubek.

Jiří Pavlenka je v Bundeslize stálicí a ve Werderu působí již třetí sezonu. Paradoxně je skrz statistiky tou nejhorší, přesto již musel vytáhnout z kouzelného klobouku několik fantastických zákroků. Mezi ty nejlepší patřil dvojzákrok proti Bayernu Mnichov, jenž byl umístěn mezi nejlepší gólmanské hitparády této sezony. Nejdříve Pavlenka tváří v tvář vychytal Roberta Lewandowského a následně si poradil s dobře umístěnou střelou Coutinha.

Tomáš Koubek je v Německu první sezonu a chvíli si zvykal, ale nyní patří mezi opory Augsburgu a fanoušci již i vyvolávali jeho jméno. Zkrátka se z něj stává miláček bavorského publika. I jeho umění se dočkalo uznání v podobě zařazení jednoho zákroku do nejlepší desítky. V duelu proti Unionu Berlín dokázal téměř až na brankové čáře zabránit gólu po hlavičce soupeře. Zkrátka parádní počin!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..