Mexiko šlo do závěrečného klání v nepříliš záviděníhodné situaci. S jedním bodem na kontě potřebovalo vyhrát, a to větším rozdílem. K možnému postupu svůj tým nasměroval i Luis Chavez, který se náramně trefil z přímého kopu.

Mexiko nemohlo být se svým představením na mistrovství světa spokojeno. S Polskem remizovalo 0:0, Argentině podlehlo 0:2.

Bylo tak jasné, že v posledním klání musí předvést co nejlepší výkon a vyhrát vyšším rozdílem. Saúdská Arábie ovšem oproti dřívějším predikcím není žádné ořezávátko.

Mexiko bylo v utkání jasně lepším týmem, svého soupeře takřka do ničeho nepouštělo, ovšem v prvním poločase míč do sítě nedostalo.

Ve druhé půli ale již dokázali být produktivnější. Dvě minuty po návratu na hřiště se fanoušci středoamerického celku mohli radovat poprvé.

Henry Martin doklepnul míč do odkryté branky a dal naději svému celku. Tu ještě více zvýšil Luis Chavez, který dostal v 52. minutě příležitost kopat přímý kop.

Ten zakroutil krásně do šibenice branky jednatřicetiletého gólmana Mohammeda Al Owaise, který neměl šanci zasáhnout.

V dané situaci nicméně Mexičané stále nemohli slavit postup. Sice měli stejně bodů jako Polsko, to ovšem mělo lepší skóre o jeden gól.

Bylo tak jasné, že pro postup potřebuje Mexiko vstřelit ještě alespoň jednu branku a Polsko nejlépe ještě jednu obdržet. V případě rovnosti rozhodují žluté karty, které hrají v jejich neprospěch.

Zdroj: FIFA, WC