Živé výsledky
  • Zag
    Zag
    PIA
    PIA
  • REM
    REM
    Vit
    Vit
  • PAL
    PAL
    CAM
    CAM
  • OPA
    OPA
    KAR
    KAR
  • ART
    ART
    MLB
    MLB
  • ROS
    ROS
    FRE
    FRE
  • HCK
    HCK
    AIK
    AIK
  • KUP
    KUP
    SAB
    SAB
  • LRI
    LRI
    MJA
    MJA
  • APO
    APO
    DIL
    DIL
  • RIG
    RIG
    VAR
    VAR
  • SOF
    SOF
    TRN
    TRN
  • DIN
    DIN
    THU
    THU
  • DRT
    DRT
    FLO
    FLO
  • CEL
    CEL
    EGN
    EGN
  • HEA
    HEA
    STU
    STU
  • SHR
    SHR
    ARA
    ARA
  • DUK
    DUK
    LUG
    LUG
  • KAI
    KAI
    NIC
    NIC
  • STA
    STA
    HAV
    HAV

VIDEO: Messi se loučil. Hrál naposledy za Argentinu doma a vstřelil dva góly

VIDEO: Messi se loučil. Hrál naposledy za Argentinu doma a vstřelil dva góly
Foto: Depositphotos

Sbohem, fanoušci, dnes se zde scházíme naposledy. Argentinští fanoušci v kvalifikačním zápase proti Venezuele cítili, že jeden z nejslavnějších hráčů historie národního týmu se loučí. Nebyl by to Messi, aby výjimečný večer neokořenil výjimečným výkonem. Dvěma góly zařídil vítězství 3:0.

  • Lionel Messi dal dvě branky Venezuele
  • Pravděpodobně šlo o poslední soutěžní góly za Argentinu před domácím publikem
  • Lionel Messi si s národním týmem zajistil účast na MS s předstihem

Málem z toho byl hattrick

Argentina si teoreticky mohla dovolit tréninkové tempo. Měla s předstihem zajištěné první místo v kvalifikační skupině, postup na šampionát v Kanadě, USA a Mexiku už je dávno hotový.

Zato soupeř v Argentině potřeboval vyhrát. Jedině tři body garantovaly Venezuele, že skončí na sedmém místě kvalifikační skupiny CONMEBOL a zahraje si interkontinentální baráž.

Venezuela na Estadio Monumental bojovala ze všech sil, avšak domácí jim nedali šanci. Argentinci hráli o čest, uvědomovali si, že jde pravděpodobně o poslední domácí soutěžní vystoupení kapitána Lionela Messiho. A tato derniéra se povedla.

Ve 39. minutě předložil Julian Álvarez svému o třináct let staršímu spoluhráči jako na stříbrném podnose přihrávku do gólové pozice. Messi neodmítl a dal svůj sedmý gól v tomto kvalifikačním cyklu.

V 80. minutě udeřil hráč Interu Miami podruhé. Tím upravil skóre na 3:0, protože v 76. minutě zvyšoval Lautaro Martínez.

Mohl z toho být i hattrick. V posledních minutách se Messi radoval potřetí, ale pomezní sudí signalizoval ofsajd.

Messi i tak zůstává s velkým odstupem nejlepším střelcem jihoamerické kvalifikační historie. Dal 36 branek. Jeho někdejší barcelonský spoluhráč Luis Suárez má na kontě 29 gólů a další už nepřidá – již dávno ohlásil konec v reprezentaci Uruguaye.

Po zápase šťastný střelec neskrýval dojetí

Na Messim bylo vidět, že nemá daleko ke slzám. „Vždycky jsem snil o tom, že skončím takovým způsobem,“ cituje fotbalistu deník Guardian. „Na tomto stadionu jsem zažil tolik věcí. Některé byly skvělé, jiné nebyly tak dobré, ale vždy byla velká radost hrát za Argentinu, přímo před jejími fanoušky.“

Těmito slovy potvrdil, že do dalšího kvalifikačního cyklu už nezasáhne. Mistrovství světa 2030, které se mimo jiné hraje také v Argentině, je jistě velkým lákadlem. Ale rodákovi z Rosaria bude v té době už 43 let…

Teď se každopádně může Messi těšit na šampionát v roce 2026. Argentina na něj postoupila z první pozice a se ziskem 38 bodů. Na druhou Brazílii si nahrála desetibodový náskok.

Jistotu postupu na šampionát mají také Ekvádor, Uruguay, Kolumbie a Paraguay. Jeden z dvojice Bolívie a Venezuela si kvalifikaci ještě prodlouží, v březnu 2026 podstoupí už zmíněnou dvouzápasovou baráž.

Zdroj: autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

„Ostuda, jsme všem pro smích!“ Sparta prohrála v Brně, fanoušci nešetří kritikou

„Ostuda, jsme všem pro smích!“ Sparta prohrála v Brně, fanoušci nešetří kritikou

Čistý čas pod 50 minut. Úvod ligy s pravidly z MS ukázal, jak daleko máme k modernímu fotbalu

Čistý čas pod 50 minut. Úvod ligy s pravidly z MS ukázal, jak daleko máme k modernímu fotbalu

„Neuznávám ho jako člověka!“ Slovenský trenér kritizuje chování bývalého útočníka Sparty

„Neuznávám ho jako člověka!“ Slovenský trenér kritizuje chování bývalého útočníka Sparty

VIDEO: Zářez pro Slovácko? Zákrok slávisty Kolíska volal po nekompromisní červené kartě

VIDEO: Zářez pro Slovácko? Zákrok slávisty Kolíska volal po nekompromisní červené kartě

Talent s obřím potenciálem. Konečně útočník pro Ligu mistrů, žasnou fanoušci Slavie nad posilou

Talent s obřím potenciálem. Konečně útočník pro Ligu mistrů, žasnou fanoušci Slavie nad posilou