Kylian Mbappé se rozhodl nešetřit šestiligového soupeře Pays de Cassel, se kterým se PSG utkalo v 1/16 finále Coupe de France. Pařížská hvězda nasázela hned 5 gólů.

Zápas mezi PSG a Pays de Cassel měl zajímavý příběh. Za tým ze šesté ligy totiž nastoupil jistý Alexis Zmijak, který je členem Ultras PSG a pravidelně chodí do kotle.

34letý stoper Zmijak měl šanci si zkusit, jak těžké je zastavit hráče, na které kouká o víkendech na tribuně. Jenže měl velké dilema, jak se ke konfrontaci postavit.

„Když Mbappé půjde sám na bránu, mám ho sejmout, nebo ne? Řeknu si v hlavě: ‚Počkej, za chvíli hrajeme s Bayernem v Lize mistrů,’“ vyprávěl deníku Le Parisien své dilema Zmijak.

Nakonec to nemusel řešit, jelikož Mbappé byl tak rychlý, že jej obránci Pays de Cassel ani nestíhali vnímat. Trenér PSG Christopher Galtier vzal zápas s šestiligovým soupeřem velice vážně a kromě Lionela Messiho nasadil sestavu v plné palbě.

Chvíli PSG trvalo, než se rozjeli, ale pak to byl pro amatéry z Pays de Cassel kolotoč. Ve 29. minutě skóroval Mbappé poprvé, čtyři minuty poté se trefil i Neymar. Ve 35. a ve 40. minutě zkompletoval Mbappé hattrick.

Francouzská superstar skórovala znovu v 56. minutě. O čtyři minuty později přidal šestý gól Carlos Soler, který následně připravil Mbappému pátý gól. PSG tak nakonec díky pěti Mbappého brankám vyhrálo 7:0.

PSG následně čekají čtyři duely v Ligue 1, než se 14. února střetnou s Bayernem Mnichov v osmifinále Ligy mistrů.

Zdroj: PSG, bein Sports