Spojte se s námi


Fotbal

Video, jak ještě dítě Lamine Yamal doprovází Sergia Ramose na hřiště se stalo virální. Nyní barcelonský supertalent veterána znemožnil

Lamine Yamal, teprve 16letý supertalent Barcelony, nastoupil v základní sestavě proti Seville, za níž hraje Sergio Ramos. Server TalkFCB si tak vzpomněl na devět let staré video, kdy Yamal ještě jako malé nadšené dítě doprovázel Ramose na hřiště.

Publikováno

dne

Lamine Yamal, teprve 16letý supertalent Barcelony, nastoupil v základní sestavě proti Seville, za níž hraje Sergio Ramos. Server TalkFCB si tak vzpomněl na devět let staré video, kdy Yamal ještě jako malé nadšené dítě doprovázel Ramose na hřiště.

Zatímco Barceloně se daří poměrně dobře, když se díky vítězství nad Sevillou dostala alespoň na chvíli na čelo ligové tabulky před Gironu s Realem Madrid, kteří si to o vedení v tabulce rozdají v sobotu večer, tak Ramos a spol. se krčí se ziskem 7 bodů na 12. místě.

Jak Yamal, tak Ramos však nastoupili v základní sestavě a nutno dodat, že to už už vypadalo na remízu. V 76. minutě si ovšem na centr do vápna naskočil barcelonský supertalent, který míč odhlavičkoval do španělského beka a ten si vstřelil vlastní gól.

Následující památné video je z roku 2016, kdy bylo Yamalovi teprve devět let a profesionálním fotbale teprve ještě snil.

Šikovný levák přitom nakoukl do A-týmu až toto léto. Doposud však odehrál už devět zápasů, během nichž si připsal dvě asistence, obě proti Villarrealu. Právě jeho asistence Robertu Lewandowskimu v 71. minutě pomohla Barceloně ke třem bodům.

Podobně velkým talentem byl ovšem i Ansu Fati, který už ovšem v katalánském celku nepůsobí, když toto léto odešel na roční hostování do Brightonu.

Snad tedy Yamala nepotká stejný osud, i když i u Fatiho je určitě ještě na hodnocení velmi brzy, když se tu bavíme teprve o 19letém hráči, který má stále hromadu času pro vývoj.

Brighton je navíc vynikající klub pro mladé talenty, což dokazují každoroční odchody hráčů z anglického celku, které se pohybují v ohromných částkách.

Je tak možné, že oba dva španělské talenty uvidíme jednoho dne ve stejné základní sestavě jak v Barceloně, tak ve španělském národním týmu, za který si například Fati připsal už devět startů a Yamal dva.

Zdroj: La Liga, Twitter / X, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.