Inter Milán v pondělí podlehl Empoli 0:1 a na čelo tabulky ztrácí již třináct bodů. Pod výsledek se výrazně podepsal Milan Škriniar, jenž v první půli obdržel červenou kartu. Nyní ho čeká stopka, tedy pokud nepřestoupí.

Empoli bylo od úvodních minut překvapivě aktivnější týmem, v první dvacetiminutovce vyslalo hned dvě nebezpečné střely.

Postupně se hra vyrovnala, než ale nastala 40. minuta a Milan Škriniar viděl druhou žlutou kartu v zápase.

A nutno podotknout, že mohl vidět klidně přímou červenou, jelikož kopačkou zasáhl hlavu útočníka Francesca Caputa. Přesto se slovenský reprezentant hodně divil a s vyloučením vůbec nesouhlasil.

Inter i v oslabení měl své šance, v 70. minutě ale inkasoval od střídajícího Tommasa Baldanziho a zareagovat již nedokázal. Největší příležitost na vyrovnání nevyužil Stefan de Vrij, hlavou orazítkoval břevno.

Dva Škriniarovy žluté fauly z pondělního utkání mohou být výsledkem frustrace z posledních měsíců. Slovenský reprezentant se netají touhou po odchodu, milánští ho ale v obraně potřebují.

Škriniarovi nevyšel odchod do Juventusu, nyní v zimě se řeší zájem PSG. A taková nabídka je vzhledem k jmenovité kvalitě kádru v čele s Lionelem Messim velice lákavá. Situace ještě není dořešená, Škriniar stále může odejít.

Trenér PSG Christopher Galtier se ke slovenskému obránci také vyjádřil. „Nevím, jestli se k nám Škriniar připojí v lednu, v létě… Je to hráč, kterého dlouho sledujeme. Mysleli jsme, že k nám přestoupí už loni v létě,“ řekl beIN Sports Galtier.

Zdroj: YouTube