Bundesliga

Bundesliga po reprezentační přestávce pokračuje osmým kolem, které otevřel páteční souboj Bayernu s Leverkusenem. Oběma týmům se zatím nedaří podle jejich představ. Vládce posledních deseti sezon nejvyšší fotbalové soutěže v Německu vstupoval do zápasu z pátého místa, což není pozice, na niž by byl bavorský velkoklub zvyklý. Leverkusen se nacházel těsně nad pásmem sestupu. Jak zápas vypadal?

V základní sestavě celku trenéra Seoaneho nechyběl na hrotu útoku hrající Patrik Schick, naopak Adam Hložek od začátku seděl na lavičce. Kouč Bayernu Nagelsmann poslal do hry silné ofenzivní duo Mané, Sané.

První branku viděla zaplněná Allianz Arena už ve třetí minutě. Musiala poslal z pravé strany přihrávku do pokutového území na Leroye Saného, jehož tečovaná střela skončila v síti.

V 17. minutě se z asistujícího hráče stal skórující. Jamal Musiala dostal míč od Müllera a z úhlu dokázal překonat Lukáše Hrádeckého, přestože finský brankář slovenského původu si na prudkou přízemní ránu sáhl.

První vážnější ohrožení brány ze strany Leverkusenu přišlo po více než půlhodině hry, kdy pokus Diabyho musel Manuel Neuer vyrazit nad břevno. O chvíli později to zkoušel Andrich, balon mířil mimo tři tyče.

A tak ve 39. minutě znovu trestal Bayern, konkrétně Sadio Mané, jenž z hranice šestnáctky i díky teči bránícího protihráče přesně trefil pravý dolní roh brány Bayeru. Další asistenci si připsal devatenáctiletý německý záložník Musiala.

Mnichovský celek byl po pauze nadále lepším mužstvem. Velkou šanci měl v 55. minutě Mané, s jeho střelou z vápna si však Hrádecký poradil. Jen o několik desítek vteřin později se senegalský fotbalista už radoval z gólu. VAR ale čtvrtou změnu skóre následně odvolal, protože brance předcházel faul domácích.

Po odehrané hodině ze hřiště odešel Schick, jenž se v utkání k výraznějšímu ohrožení Neuerovy svatyně nedostal. Českého reprezentanta nahradil Íránec Sardar Azmoun. Ve stejné chvíli ještě Adli vystřídal Hudsona-Odoie.

V 65. minutě to byl právě Amine Adli z Francie, kdo mohl zmírnit průběžný stav. Jeho střelu po zemi ale neotřesitelná jednička v bráně Bayernu zneškodnila. Patnáct minut před vypršením základní hrací doby se na trávníku objevil Adam Hložek, a to místo Moussy Diabyho.

84. minuta přinesla velkou minelu gólmana Hrádeckého, který i kvůli podklouznutí pokazil rozehrávku tak, že k míči se jednoduše dostal Thomas Müller. Zkušený mistr světa z roku 2014 pak už neměl problém trefit prázdnou bránu.

Bayern Mnichov se díky vítězství 4:0 minimálně do soboty posunul na druhé místo bundesligové tabulky. Naopak Bayer 04 Leverkusen navázal na téměř rok starý debakl od bavorského klubu z domácího stadionu v poměru 1:5 a momentálně mu patří barážová příčka.

Zdroj: Bundesliga, Nova Sport 4