Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Anglická fanynka na loňském Euru ukázala na veřejnosti prsa. Dovolí si to někdo i v Kataru?

V neděli byl zahájen světový šampionát ve fotbale a domácí Katar se zapsal negativně do dějin, když se stal první pořadatelskou zemí, která první zápas na turnaji prohrála. V pondělí začne svou pouť mistrovstvím také Anglie a spolu s tím se šíří na sociálních sítích virální moment z loňského Eura.

Publikováno

dne

V neděli byl zahájen světový šampionát ve fotbale a domácí Katar se zapsal negativně do dějin, když se stal první pořadatelskou zemí, která první zápas na turnaji prohrála. V pondělí začne svou pouť mistrovstvím také Anglie a spolu s tím se šíří na sociálních sítích virální moment z loňského Eura. Dovolí si jej někdo napodobit?

Mistrovství světa v Kataru je od samotného oznámení pořadatelství pod palbou kritiky. Celý šampionát je absolutně specifický. Žádný takový tu v minulosti nebyl a doufejme, že další takový už ani nebude.

Katar je zemí, kde jsou ve velkém porušována lidská práva. Nejen výstavba stadionů si vyžádala tisíce lidských obětí mezi dělníky, kteří pracovali v nelidských podmínkách.

Trpět však budou i fanoušci. V ohrožení je LGBT komunita a vlastně kdokoliv, kdo se nebude chovat v souladu s na západní poměry brutálně přísným režimem.

Bohužel to ve velkém ubere na atmosféře celého turnaje. Fotbal má přinášet emoce a spolu s nimi i chování, které zkrátka v Kataru není přípustné. Například na loňském mistrovství Evropy jsme téměř denně viděli, jak turnaj prožívají fanoušci Anglie.

Virálem se stalo video, v němž jedna z anglických fanynek ukázala na veřejnosti svá prsa za hlasitého skandování davu. A podobných momentů se dalo najít mnoho.

Letos se ale ničeho takového pravděpodobně nedočkáme. Pokud by si to totiž někdo dovolil a byl přitom přistižen, čelil by přísnému trestu. Z oslavy fotbalu a zábavy se v Kataru stal vesměs pravý opak.

A právě anglická fanynka, která se proslavila minulý rok, se před prvním zápasem Anglie na turnaje opět dostala do povědomí fanoušků. Video totiž opět koluje internetem a připomíná, jak moc pořadatelství Kataru celému šampionátu ubližuje.

Anglie odstartuje pouť mistrovstvím v pondělí odpoledne proti Íránu.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.