Většina majitelů klubů z Premier League peníze utrácí, ale Manchester United a dva další celky jsou vysávány ve velkém

Vlastnit klub v Premier League může být velmi výnosný byznys, což je případ několika celků v nejvyšší anglické lize, když vydělané peníze rozhodně majitelé neinvestují zpět, ale naopak si je stahují. Vlastníci Manchesteru United, Tottenhamu či Newcastlu mají své priority jasně hozené!

old trafford manchester united hriste
Zdroj: Pixabay.com

Manchester United je jedna z největších sportovních značek na světě a i přes velké investice do nových hráčů, které se uskutečnily v posledních 5 letech, si mohla rodina Glazerových vyplatit na provizi 89 milionů liber.

Jde tak jednoznačně o nejvíce výdělečný tým v Premier League, co se posledních pěti let týče. Na opačném konci tohoto žebříčku je Chelsea, jejíž majitel Roman Abramovič nalil do klubu během posledních 5 let 440 milionů liber.

Zdroj: @SwissRamble

Rozhodně vás nepřekvapí ani další dvě jména majitelů, kteří jsou za posledních 5 let v červených číslech. 40 milionů liber si nechal z Tottenhamu vyplatit Daniel Levy a 18 milionů Mike Ashley (Newcastle).

Zajímavá čísla vykazuje především Fulham, který investoval nemalé částky do nových posil po jejich předposledním postupu do Premier League, ani to však nestačilo na udržení se v nejvyšší anglické soutěži.

Nyní zvolil londýnský celek opačnou strategii, ovšem angličtí experti se shodují, že na udržení to nebude ani tentokrát.

Pravda se samozřejmě ukáže až na konci sezony, ovšem 186 milionů liber investovaných v posledních 5 letech jasně dokazuje to, že ani tak ohromné částky, které by v jiných předních evropských ligách znamenaly jistě velké výsledkové zlepšení, vám setrvání v Premier League nezaručí!

Důvody toho, proč ani tato velká investice Fulham nespasila, by však vydaly na vlastní článek.

Zajímavá čísla má také Leicester, který zaznamenal velký vzestup a i přesto si majitelé vyplatili 6 milionů liber. Nutno podotknout, že Lišky mají stále vynikající a perspektivní tým, ze kterého budou v následujících letech jistě těžit.

Tato skvělá ekonomická čísla ale dělá především vítězství v Premier League a také následná účast v Lize mistrů.

Zdroj: SwissRamble

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. No nevím, jestli lze hovořit v MU o vysávání ve velkém. To, co si majitel stáhl pro sebe, je cca třetina zisku z prodeje dresů, šál a jiných klubových suvenýrů.

  2. To je naprosto normální, že si majitel firmy stahuje část zisku. A je to tak správně. To, co se děje v Chelsea, takový manko… Běžná firma by už byla v krachu, to není správné…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.