Spojte se s námi


Fotbal

Veselý: Pro klub jako jsme my se dá do skupiny dostat přes MOL Cup

Prohry 0:3 a 2:4 = rychlý konec. Bohemians při obnovené premiéře v evropských pohárech nestačili na favorizované Bodo Glimt. Kouč Jaroslav Veselý na tiskové konferenci otevřeně mluvil o nesrovnatelných silách obou týmů.

Publikováno

dne

Prohry 0:3 a 2:4 = rychlý konec. Bohemians při obnovené premiéře v evropských pohárech nestačili na favorizované Bodo Glimt. Kouč Jaroslav Veselý na tiskové konferenci otevřeně mluvil o nesrovnatelných silách obou týmů.

Bohemians si poháry vykopali ve fantastické minulé sezoně. V ní remizovali se Spartou, třikrát obrali Plzeň a ročník uzavřeli na čtvrtém místě. Byli i blízko finále MOL Cupu, o postup přes Slavii je připravil vyrovnávací gól v nastavení semifinále se Slavií.

V Evropě los klokanům přisoudil nejtěžšího možného soupeře, což se projevilo. Bodo Glimt doma Bohemians přejelo 3:0, přičemž extrémně byly znát pohárové zkušenosti. Norové vstřelili branku v koncích obou poločasů.

„Určitě bychom to chtěli zažívat, protože je to jiný fotbalový svět. Na druhou stranu je otázka, jestli v českých podmínkách má třeba tým ze čtvrtého místa šanci. S velkou pravděpodobností to bude tým mimo elitní trojku, která má nabudovanou infrastrukturu a kádr. Slavia, Sparta a Plzeň mají nejlepší české hráče plus nějaké cizince, tak na to jsou připravení,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci Jaroslav Veselý.

Co se Bohemians týče, vedle zkušeností hrála velkou roli právě infrastruktura. Fakt, že klokani nemohli hrát odvetu na svém Ďolíčku, jim v cestě za obratem nepomohl, byť by i tak šance na postup byla mizivá.

Bodo bylo pár let zpět v podobné situaci. První postup do skupiny v sezóně 2021/22 toho ale hodně změnil. Klub došel až do čtvrtfinále, zviditelnil se, některé opory prodal a zajistil se na blízkou budoucnost.

„Mají pozici, my si nemůžeme dovolit koupit hráče za tři miliony eur jako Grönbaeka. Nebo prodat za 4 miliony Berga a pak ho kupovat zpátky. Tři miliony eur jsou celý náš rozpočet. Ale ničeho nelituji, je to dobrá zkušenost, byť trpká,“ pokračoval kouč klokanů.

Pravdou je, že kádrem je Bodo s několika norskými reprezentanty o mnoho nad Bohemians. Současně je ale třeba říct, že výkon seveřanů nasvědčoval tomu, že by hráli přinejmenším vyrovnanou partii i se Spartou a Slavií.

„Vrátím se ke Slovácku, to dostalo Fenerbahce, ale pak propadlo do Konferenční ligy a dál to měli schůdnější. Pro klub jako jsme my se dá do skupiny dostat přes pohár. Ale v Evropě už snadného soupeře nepotkáte,“ dodal Veselý.

Pravdou je, že skupinu Konferenční ligy od jejího vzniku uhrál vítěz českého poháru zatím pokaždé. Loni se to podařilo Slovácku, předloni šel do 3. předkola Evropské ligy Jablonec, jelikož Slavia získala double. A Slovácko i Jablonec nakonec skupinu EKL ukopali.

Zdroj: Bohemians 1905

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.