Spojte se s námi


Fotbal

Verratti z PSG do třetí italské ligy? Nemáme s tím žádný problém, reaguje Pescara na kritiku fanoušků francouzského klubu

PSG skousává další velkou ránu, další konec již v osmifinálové fázi Ligy. Velká kritika se snesla zejména na jednu osobu, Marco Verratti druhý zápas s Bayernem Mnichov absolutně nezvládl a tropil jednu chybu za druhou.

Publikováno

dne

PSG skousává další velkou ránu, další konec již v osmifinálové fázi Ligy. Velká kritika se snesla zejména na jednu osobu, Marco Verratti druhý zápas s Bayernem Mnichov absolutně nezvládl a tropil jednu chybu za druhou.

Aktuální sezona se bude v Paříži vyhodnocovat velice brzy. Aby byl ročník vnímán úspěšně, musí se v Paříži vyhrát více trofejí než jen ta ligová. Jenže letos tomu tak nebude. Z poháru totiž PSG vyřadil Olympique Marseille, nyní je pryč i Liga mistrů.

V milionářské soutěži nestačilo PSG na Bayern Mnichov a třebaže francouzský celek měl své šance na góly, síla i kvalita byly jasně na straně bavorského giganta. Stačil pohled nejen na základní sestavy, ale zejména na střídačky obou týmů.

PSG se sice může pyšnit věhlasnějšími jmény, jen celková skladba týmu zkrátka neodpovídá tomu, že by se mělo jednat o kádr, který zvládne vyhrát Ligu mistrů v tak obří konkurenci. A to se potvrdilo proti Bayernu.

Co ale mrzí a bolí nejvíc? Jak moc v klíčových zápasech selhávají jinak klíčoví hráči. V minulém roce zavinila nepostup PSG zejména defenziva, kdy proti Realu Madrid tropil chybu za chybou obránce Marquinhos.

Proti Bayernu si zase tragikomický výkon připsal Marco Verratti, tedy klíčový muž záložní řady. Ital ovšem v této sezoně celkově prožívá mírný úpadek. Jeho výkony jsou proti těm z minulých sezon za očekáváním.

A v duelu s bavorským gigantem se to potvrdilo. Verratti hořel v soubojích, zbytečně padal, pokoušel se o nesmyslné skluzy v absurdních pozicích a přímo zavinil jeden gól Bayernu.

Fanoušci PSG jej po prohře nijak nešetřili. Naopak. Dokonce jej chtěli vrátit do klubu, který jej vychoval. Tím je nyní třetiligová Pescara, která se jeho návratu rozhodně nebrání, což potvrzuje na sociálních sítích.

Pescara láká svého odchovance na proslulé italské špízy a také na pohodičku u moře. Ve svých 30 letech má ale Verratti bezesporu stále ještě trochu jiné ambice.

Zdroj: PSG, WhoScored, Pescara

Reklama

Oblíbené