Spojte se s námi


Fotbal

Velký talent Greenwood byl zproštěn obžaloby. Půjde ve šlépějích Karima Benzemy, nebo ho Manchester United odstřelí?

Mason Greenwood byl zproštěn obžaloby z pokusu o znásilnění, když bylo jeho stíhání zastaveno. Tuto skutečnost nyní bude probírat vedení Manchesteru United, které se musí rozhodnout, jak se velkým anglickým talentem naloží.

Publikováno

dne

Mason Greenwood byl zproštěn obžaloby z pokusu o znásilnění, když bylo jeho stíhání zastaveno. Tuto skutečnost nyní bude probírat vedení Manchesteru United, které se musí rozhodnout, jak se velkým anglickým talentem naloží.

Pro 21letého rodáka z Bradfordu to bylo velké zadostiučinění. „Ulevilo se mi, že je tato záležitost u konce. Rád bych poděkoval své rodině a přátelům za jejich podporu. V tuto chvíli nebudu poskytovat žádné další informace,“ uvedl ve svém prohlášení.

S prohlášením samozřejmě přispěchal i manchesterský celek, jímž je Greenwood odchovancem a jenž se měl stát velkou hvězdou klubu. „Manchester United bere na vědomí, že byla všechna obvinění proti Masonu Greenwoodovi stažena. Klub nyní čeká vlastní proces, než určí další kroky. Do té doby se k němu nebudeme vyjadřovat.“

Velký talent Greenwood

Anglický křídelník měl ohromný potenciál, když přicházel do A-týmu s bilancí 34 zápasů, 34 gólů a 9 asistencí, kterou nasbíral v týmu do 18 let.

Greenwood je velmi komplexním útočníkem, který dokáže zahrát na více postech a navíc je schopen hrát oběma nohama, i když lehce preferuje levačku, která je dle jeho slov o něco silnější. Každou situaci však řeší dle aktuální potřeby.

V Manchesteru United má aktuálně bilanci 129 zápasů, 35 gólů a 12 asistencí. Do úplně prvního velkého utkání naskočil už na jaře 2019, konkrétně na 3 minuty v památném utkání s PSG, které po vítězství 2:0 na Old Trafford prohrálo 3:1 doma a s Ligou mistrů se tak muselo rozloučit.

Na Old Trafford má stále Greenwood platnou smlouvu, která mu končí až v roce 2025, přičemž má Manchester United možnost ji ještě o jeden rok prodloužit.

Erik ten Hag má aktuálně hodně křídelníků, ovšem klasický hroťák by se mu určitě hodil, o to více takový, který má výborné zakončení, navíc oběma nohama, a je rychlý. Navíc je zadarmo.

Otázkou však zůstává, co s anglickým útočníkem udělala více než roční nucená pauza, což je zrovna v tomto věku velmi zásadní období. A to nemluvíme o psychice.

Záležet bude samozřejmě nyní na samotném klubu, jak se k situaci postaví. Vzhledem k jeho obrovskému potenciálu se ale dá předpokládat, že mu ještě šanci dá. A kdo ví, možná nakonec půjde ve šlépějích Karima Benzemy, který má po problémech ve francouzské reprezentaci skvělou kariéru.

Zdroj: Manchester United, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.