Spojte se s námi


Bundesliga

Velký talent českého fotbalu opouští Německo a míří do Polska za Hellebrandem. Velkou roli v přestupu hrál Lukas Podolski, s nímž si zahraje

Polská Ekstraklasa, tedy nejvyšší tamní soutěž, hlásí novou českou posilu. Tentokráte ji oznámil klub Górnik Zabrze, kde působí Lukas Podolski či Patrik Hellebrand. Z Německa dokázal přivést Lukáše Ambrose.

Publikováno

dne

Polská Ekstraklasa, tedy nejvyšší tamní soutěž, hlásí novou českou posilu. Tentokráte ji oznámil klub Górnik Zabrze, kde působí Lukas Podolski či Patrik Hellebrand. Z Německa dokázal přivést Lukáše Ambrose.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Lukáš Ambros platí dlouhodobě mezi největší talenty českého fotbalu. Odchovanec pražské Slavie se už v 16 letech vydal do Německa. Upsal se tamnímu Wolfsburgu, tradičnímu celku, v jehož dresu si zahrál také za A-tým.

Do prvního mužstva se ale neprosadil a poslední sezonu hostoval v rezervě Freiburgu ve třetí lize. Nyní má 20 let, potřebuje hrát a proto nebylo překvapením, když s Wolfsburgem nedošlo k prodloužení kontraktu.

Ambros se tedy stal volným hráčem a mohl si vybírat, kam zamíří. Zájemců o jeho služby mělo být několik. Poměrně překvapivě ale míří do polské Ekstraklasy. Na tři roky se upsal celku Górnik Zabrze.

Polský klub se podruhé v řadě umístil na šesté pozici. Za zmínku stojí, že v něm hraje legendární Lukas Podolski, bývalý německý reprezentant, mistr světa a někdejší spoluhráč Tomáše Rosického z Arsenalu. Mimo to v klubu působí i Patrik Hellebrand.

K přestupu přispěl právě Podolski

V Zabrze si příchodu Lukáše Ambrose hodně váží. „Je to velmi nadějný hráč, prošel skvělými akademiemi Slavie a Wolfsburgu. Proniknout do A-týmu v Bundeslize a hrát na takové úrovni je obtížná výzva, ale i důkaz jeho talentu,“ vyjádřil se pro klubový web sportovní ředitel Lukasz Milik.

„Osud talentovaných hráčů je často takový, že musí hledat oporu v jiných klubech. Jsme rádi, že jsme ho získali. Je nadějný fotbalista a zájem o něj byl i jinde. Nebylo to snadné. Velkou roli v jeho příchodu sehrála pomoc Lukase Podolského,“ přiznal Milik.

Podle dostupných informací si Wolfsburg ponechal ve smlouvě předkupní právo. Pokud se tedy Ambros dokáže v Polsku prosadit, není jeho návrat do Bundesligy nereálný. Doufejme tedy, že šikovný záložník naplní svůj potenciál.

Zdroj: Górnik Zabrze, Livesport Zprávy

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.