Spojte se s námi


Fotbal

Velký problém pro Pogbu: Druhý dopingový test neprokázal jeho nevinu, co bude dál?

Paul Pogba se momentálně nachází ve velmi nejistém období. V rámci jeho dopingové aféry mu vyšel pozitivně i druhý test, francouzskému záložníkovi hrozí dlouhý zákaz činnosti. Jak se k celé situaci vyjádřil trenér Massimiliano Allegri.

Publikováno

dne

Paul Pogba se momentálně nachází ve velmi nejistém období. V rámci jeho dopingové aféry mu vyšel pozitivně i druhý test, francouzskému záložníkovi hrozí dlouhý zákaz činnosti. Jak se k celé situaci vyjádřil trenér Massimiliano Allegri.

Fotbalista Juventusu Turín Paul Pogba neprožívá zrovna radostné období. V minulém roce kvůli sérii zranění skoro nehrál, ze stejného důvodu nestihl ani začátek nového ročníku italské nejvyšší soutěže.

V nadcházejících dvou klání proti Boloni a Empoli už na hřiště vyběhl, ovšem v obou případech nezapsal ani půlhodinu. Při prvním zápase s Udinese seděl jen na lavičce, stejně na něj ale padla volba na antidopingový test.

A ten vyšel pozitivně na testosteron. Juventus tak na základě žádosti antidopingového soudu pozastavil Pogbovi činnost. Francouzský záložník se ovšem proti výsledku testu odvolal a požádal o protianalýzu.

Druhý test se měl původně uskutečnit 20. září, datum však bylo změněno na 5. října. Důvodem je nedostupnost hráčova konzultanta v původním termínu. 

No a podle zpráv italských médií i onen druhý trest vyšel pozitivně a potvrdil tak, že léky, které Pogba užíval, a o kterých neřekl lékařskému týmu Juventusu, obsahovaly testosteron.

„O potvrzení jsem nevěděl, je mi to líto. Čekáme, co bude dál, teď je zbytečné to komentovat. Lidsky mě to mrzí,“ řekl kouč Juventusu Massimiliano Allegri na tiskové konferenci před zápasem s Turínem.

Co teď tedy bude dál? Pogba a jeho právníci si nyní mohou připravit obhajobu ve sportovním procesu, který proběhne, pokud francouzský záložník nepožádá o dohodu o vině a trestu. V každém případě by Pogba mohl být suspendován na dva až čtyři roky.

A pokud k tomu skutečně dojde, Juventus se velmi pravděpodobně rozhodne pro rozvázání smlouvy, která Pogbovi v italském velkoklubu vyprší v červnu roku 2026.

Zdroje: La Gazzetta dello Sport, Sky Sport Italia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.