Spojte se s námi


Fotbal

Velký problém pro Norsko! Haaland nebude moci nastoupit do zápasů kvalifikace, kdo jej může nahradit?

Erling Haaland podle posledních informací nebude moci v dresu norské reprezentace nastoupit k zápasům kvalifikace na Euro 2024 proti Španělsku a Gruzii. Může za to zranění třísel, kdo by jej mohl na hrotu útoku nahradit?

Publikováno

dne

Erling Haaland podle posledních informací nebude moci v dresu norské reprezentace nastoupit k zápasům kvalifikace na Euro 2024 proti Španělsku a Gruzii. Může za to zranění třísel, kdo by jej mohl na hrotu útoku nahradit?

Norskou reprezentaci čeká v neděli v rámci kvalifikace na Euro 2024 velice těžký zápas proti Španělsku, v úterý 28. března odehrají Norové utkání proti Gruzii.

Ani jednoho z těchto dvou utkání se nezúčastní gólostroj Erling Haaland, který už po vítězství Manchesteru City v FA Cupu proti Burnley cítil nepříjemnou bolest v tříslech. A nyní dokonce musel opustit norský tréninkový kemp.

Norská fotbalová reprezentace už informaci, že Haaland do těchto dvou reprezentačních zápasů nezasáhne, potvrdila na svém twitterovém účtu.

Ole Sand, lékař norského národní týmu, pak poskytl aktuální informace o Haalandově situaci. O jeho neúčasti proti Španělsku a Gruzii prý rozhodly pondělní testy.

„Doufali jsme, že se jedná pouze o lehké zranění, které do soboty zvládne vyléčit, ale po včerejších testech a vyšetřeních bylo jasné, že do zápasů proti Španělsku a Gruzii nenastoupí. Bude lepší, když se mu dostane lékařského sledování v klubu,“ vysvětlil Sand.

Pro Norsko to je určitě nemalý problém, jak ale ostatně říká kouč Stale Solbakken, Norové mají na výběr spoustu talentovaných hráčů.

Po Haalandovi může být největší zbraní na hrotu útoku Norska Alexander Sörloth, jenž nyní působí v Realu Sociedad. Dlužno dodat, ve 22 ligových utkání už devětkrát skóroval.

Haaland v probíhajícím ročníku v dresu Manchesteru City naskočil napříč všemi soutěžemi do 37 zápasů, ve kterých zaznamenal úctyhodných 42 gólů. Naštěstí pro něj má tedy dostatek času na vyléčení svého zranění. Další ligový zápas Citizens hrají až 1. dubna proti Liverpoolu.

Zdroje: Norská fotbalová reprezentace, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.