Reklama

Velký problém pro islandský fotbal! Vedení svazu rezignovalo, sponzoři chtějí omezit financování

Jestliže se ještě poměrně nedávno zdálo, že je fotbal na Islandu na velkém vzestupu, nyní by mohl nastat paradoxně pravý opak. Dva fotbalisté se totiž dopustili sexuálního obtěžování žen. Vše jde ale více do hloubky.

Islandským fotbalem nyní otřásá obrovský skandál. Hned dva významní členové reprezentace čelí obviněním z násilí a sexuálního zneužívání žen. Jmenovitě se jedná o Kolbeinna Sigthórssona a Gylfiho Sigurdssona. Minimálně druhého jmenovaného bude znát každý fanoušek Premier League.

První jmenovaný je nyní na svobodě, v klubu (IFK Göteborg) jej však poslali na dovolenou na neurčito, přičemž fanoušci si přejí, aby s ním byl rozvázán kontrakt. Sigurdsson bude minimálně do 16. října ve vazbě.

Jenže vše nekončí pouze u těchto fotbalistů. Nyní totiž rezignovalo téměř celé vedení tamního fotbalového svazu. Důvod je prostý. Zjistilo se totiž, že když v roce byly dvě ženy napadeny v Reykjavíku jedním z reprezentantů, který nebyl jmenován, snažil se svaz ženám vše kompenzovat jen proto, aby slíbily mlčenlivost.

Za zmínku stojí fakt, že Island je státem, který je považován za nejlepší místo, kde může žena žít. V rámci genderové rovnosti je Island zkrátka jedničkou. O to větší celý tento skandál je a proto má obrovské důsledky.

Vzhledem k tomu, jak islandská společnost funguje, hrozí tamnímu fotbalu po výrazném vzestupu ještě výraznější pád. Sponzoři totiž chtějí zastavit nebo alespoň výrazně omezit financování islandského fotbalu.

Mezi společnostmi, které tento krok zvažují, jsou například značky jako Coca Cola či Vodafone. Dle nové šéfky islandského fotbalového svazu nyní musí dojít k pořádné očistě.

Zdroj: BBC, DW, Islandský fotbal CZ/SK

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené