Spojte se s námi


Fortuna liga

Velký přestup: Bohemians ulovili hráče z bundesligového Augsburgu! Domů se totiž vrací Jan Morávek

Velký přestup, návrat domů. Do Bohemians se po 13 letech vrací Jan Morávek, který veškerou svou dosavadní kariéru strávil v německé Bundeslize. Pražský celek tak má pro tento ligový ročník opravdu parádní posilu, kruh se uzavírá.

Publikováno

dne

Velký přestup, návrat domů. Do Bohemians se po 13 letech vrací Jan Morávek, který veškerou svou dosavadní kariéru strávil v německé Bundeslize. Pražský celek tak má pro tento ligový ročník opravdu parádní posilu, kruh se uzavírá.

Morávek na Bohemce s profesionálním fotbalem začínal. Už v létě roku 2004 se ze sedmnáctky přesunul do devatenáctky, do A-týmu Bohemians Praha 1905 se přesunul o další dva roky později.

A svůj poslední zápas za Bohemku odehrál 6. června 2009, jak ostatně pražský klub píše na svém oficiálním webu. Tehdy ještě devatenáctiletý Morávek odešel ze hřiště v 87. minutě, když jej vystřídal slavný český herec a velký fanoušek Bohemians Ivan Trojan.

Na začátku července 2009 přestupuje do německého Schalke 04, přičemž v této zemi už zůstane po dobu dalších 13 let. Ne však v klubu z Gelsenkirchenu, Morávek totiž v Bundeslize vystřídal ještě další dva kluby – Kaiserslautern a Augsburg.

A právě v posledním jmenovaném celku strávil největší část své fotbalové kariéry. V dresu Augsburgu naskočil do 125 ligových klání, ve kterých vstřelil dva góly a na dalších 8 přihrál.

Odchovanec Klokanů však před odchodem do Německa v zelenobílém dresu stihl odehrát 41 soutěžních zápasů a vsítit 11 gólů.

Nejen pro pražský celek se tedy jedná o velký den. Fanoušci jsou z jeho návratu už teď velmi nadšení, přičemž všichni příznivci naší nejvyšší soutěže se už mohou těšit na to, co hráč prověřený Bundesligou předvede na českých ligových trávnících.

Pro dnes již dvaatřicetiletého Morávka se jedná o uzavření velkého fotbalového kruhu. Nyní tak nezbývá nic jiného, než popřát pražskému rodákovi hodně štěstí a pevné zdraví.

Zdroje: Bohemians Praha 1905, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.