Velký krok pro ženský fotbal? Brazilky budou v reprezentaci dostávat stejné odměny jako muži

Austrálie, Nový Zéland, Norsko a nově také Brazílie. Toť výčet států, v jejichž reprezentacích dostávají ženy stejné finanční odměny jako muži. Hvězdná Marta tedy bude dostávat stejně jako hvězdný Neymar.

Zdroj: skysports.com

„Už žádné finanční rozdíly mezi muži a ženami,“ hlásí nekompromisně šéf brazilského fotbalového svazu Rogerio Caboclo. Brazílie se tak připojí k Austrálii, Novému Zélandu a Norsku.

„Brazilský fotbalový svaz srovnal výši odměn a výdělků v mužském a ženském fotbale. Ženy tedy budou vydělávat stejně jako muži,“ dodal Caboclo.

To bude platit jak pro olympijské hry, tak i na mistrovství světa. Brazilky se tak mohou radovat, jelikož takové podmínky nemají ani Američanky, které dlouhodobě vládnou ženskému fotbalu a v minulém roce se se svazem soudily.

Soudce však žalobu Američanek zamítl a ty se následně proti zamítnutí odvolaly. Tento spor přetrvává dodnes. Americké reprezentantky dokonce požadovaly odškodnění ve výši 66 milionů dolarů.

Mezi fanoušky se pak dodnes vedou spory. Velká část je toho názoru, že ženy si plat musí vysloužit tím, že jejich fotbal bude stejně tak komerčně úspěšný a sledovaný, jako ten mužský.

Minimálně v reprezentacích by si ale rozhodně tuto podporu zasloužily všude. Tomuto sportu obětují vše a dle toho by se k nim mělo přistupovat. Přeci jen ženský fotbal není nikde tolik propagovaný, třebaže zájem o něj každoročně roste.

Zdroj: Sky Sports

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tampa Bay si došla pro Stanley Cup! Spolu s ní i dva hokejisté z České republiky

Je rozhodnuto, Stanley Cup má nového majitele! Stala se jím Tampa Bay Lightning, v jejímž týmu se na jeho zisku podíleli i dva hokejisté z České republiky.

Sparťanské béčko válcuje ČFL! Kdo jsou největší hvězdy týmu směřujícího za postupem?

Loňské znovuobnovení B-týmů se nese velké oblibě, talentovaní mladíci mají totiž možnost poměřit své schopnosti v dospělém fotbale.

Soupeř Slavie se naladil na Play-off Ligy mistrů výhrou

Dánští šampioni, kteří stojí v cestě pražské Slavii za vysněnou účástí v Lize mistrů, v sobotu zvítězili na domácí půdě v rámci 3. kola dánské Superligy 1:0 nad Randers.