Velký krok pro ženský fotbal? Brazilky budou v reprezentaci dostávat stejné odměny jako muži

Austrálie, Nový Zéland, Norsko a nově také Brazílie. Toť výčet států, v jejichž reprezentacích dostávají ženy stejné finanční odměny jako muži. Hvězdná Marta tedy bude dostávat stejně jako hvězdný Neymar.

Zdroj: skysports.com

„Už žádné finanční rozdíly mezi muži a ženami,“ hlásí nekompromisně šéf brazilského fotbalového svazu Rogerio Caboclo. Brazílie se tak připojí k Austrálii, Novému Zélandu a Norsku.

„Brazilský fotbalový svaz srovnal výši odměn a výdělků v mužském a ženském fotbale. Ženy tedy budou vydělávat stejně jako muži,“ dodal Caboclo.

To bude platit jak pro olympijské hry, tak i na mistrovství světa. Brazilky se tak mohou radovat, jelikož takové podmínky nemají ani Američanky, které dlouhodobě vládnou ženskému fotbalu a v minulém roce se se svazem soudily.

Soudce však žalobu Američanek zamítl a ty se následně proti zamítnutí odvolaly. Tento spor přetrvává dodnes. Americké reprezentantky dokonce požadovaly odškodnění ve výši 66 milionů dolarů.

Mezi fanoušky se pak dodnes vedou spory. Velká část je toho názoru, že ženy si plat musí vysloužit tím, že jejich fotbal bude stejně tak komerčně úspěšný a sledovaný, jako ten mužský.

Minimálně v reprezentacích by si ale rozhodně tuto podporu zasloužily všude. Tomuto sportu obětují vše a dle toho by se k nim mělo přistupovat. Přeci jen ženský fotbal není nikde tolik propagovaný, třebaže zájem o něj každoročně roste.

Zdroj: Sky Sports

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.