Spojte se s námi


Fotbal

Velký comeback! Nečekal jsem, že bych si mohl zahrát ještě tuto sezónu, říká Roman Macek

Publikováno

dne

562, přesně tolik dní musel Roman Macek, hráč švýcarského Lugana, čekat na svůj návrat do soutěžního utkání. Celou tuto dobu se léčil ze zraněním chodidla. Jeden z mála hráčů z České republiky, kteří prošli Juventusem Turín, se pro naši redakci rozpovídal o své indispozici i o pomocné ruce Staré dámy.

zdroj: osobní profil Romana Macka

Všechny dostupné zdroje uvádějí, že jste měl zraněné chodidlo. Mohl byste nám vaše zranění nějak přiblížit?

Během takhle dlouhé doby, co jsem byl zraněný, se s mým chodidlem stalo spoustu věcí. Začalo to zánětem v patě a poté přišla přetržená klenba v chodidle. Vše trvalo tak dlouho, protože půl roku zpět, kdy to vypadalo, že bych se mohl vrátit na hřiště, se mi zranění obnovilo.

Kvůli Vašemu zranění jste chyběl dohromady 562 dní. Bylo pro Vás toto období psychicky náročné? Jak jste vyplnil volný čas?

Bylo to pro mě hodně náročné, protože byly dny, kdy jsem se nemohl jít ani projít, veškerý čas sem trávil doma. Stále jsem si říkal, že nakonec bude všechno v pořádku a snažil jsem se být stále pozitivní, i když to někdy bylo hodně složité.

Když se mi zranění začalo zlepšovat, tak jsem hodně času trávil na terapiích, v posilovně kde jsem na nohu cvičil, anebo u specialistů, kteří mi pomáhali s uzdravením se, takže jsem většinu času trávil ve zdravotnickém prostředí, což nebylo taky zrovna lehké.

Se zraněním Vám poskytnutím své péče pomohl Juventus, ze kterého jste do Lugana přestoupil. Upřímně, čekal byste to od takového klubu?

Od Juventusu to bylo krásné gesto, které dokazuje jen to, že jsem tam za tu dlouhou dobu odvedl dobrou práci. Mám tam se spoustou lidí z klubu výborné vztahy. Navíc moje zdravotní problémy začaly již v přípravě v A-týmu Juventusu.

Ke všemu Juventus mě neprodal definitivně, má na mě veškerá předkupní práva, takže když viděli, že se situace nezlepšuje, tak chtěli, abych se vrátil do Turína, abych byl pod jejich lékařským dohledem.

Co vše pro Vás Juventus udělal?

V Juventusu jsem strávil 5 měsíců až do nucené pauzy kvůli Covid-19. Absolvoval jsem tam všechna vyšetření, spoustu různých cvičení v bazénu, posilovně, a když se má situace začala zlepšovat, tak jsem tam pokračoval i na hřišti. Měl jsem úžasný servis a jsem jim za to moc vděčný.

Teď již k samotnému dnu D. Jaký to byl pocit opět nastoupit do zápasu? Byl jste stále opatrnější na svoji nohu nebo na ni při zátěži již nemyslíte? Jaká byla noc před zápasem?

Pocit to byl úžasný. Když jsem se vrátil do Lugana, tak jsme netušili, že bych mohl nastoupit ještě tuto sezónu, ale na tréninku jsem se cítil dobře. Dobře dopadly i fyzické testy, takže jsme věřili, že by to mohlo vyjít a nakonec se to i povedlo a jsem za to moc rád.

Opatrný jsem určitě nebyl, cítím se velmi dobře a doufám, že to tak bude pokračovat. Spíš než noc před zápasem, tak těsně předtím, než jsem naskočil na hřiště. Uvědomil jsem si, jak dlouhá doba to byla a jak jsem strašně rád, že mohu být zase na hřišti. Přišla na mě taková ta příjemná nervozita, než jsem nastoupil.

Těšíte se již na následující zápasy a na domácí fanoušky?

Ve Švýcarsku je pořád omezený počet diváků na zápas, takže atmosféra na jakémkoliv stadionu je klidnější. Rozhodně se ale těším na další zápas a doufám, že když bude příležitost, tak si opět připíšu nějaké ty minutky.

Romanu Mackovi děkujeme za jeho čas a přejeme pevné zdraví.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.