Spojte se s námi


Fotbal

Velkolepý návrat? Luka Modrič dostal lákavou nabídku, mohl by napodobit jiného slavného krajana

Luka Modrič je nezpochybnitelnou legendou nejen Realu Madrid, ale celého světového fotbalu. I ve svých 38 letech podává fenomenální výkony. Jenže španělský klub už pochopitelně dává více prostoru mladším. I kvůli tomu čeká chorvatského špílmachra v létě změna. Kam zamíří?

Publikováno

dne

Luka Modrič je nezpochybnitelnou legendou nejen Realu Madrid, ale celého světového fotbalu. I ve svých 38 letech podává fenomenální výkony. Jenže španělský klub už pochopitelně dává více prostoru mladším. I kvůli tomu čeká chorvatského špílmachra v létě změna. Kam zamíří?

V této sezoně nastoupil do 28 zápasů, nicméně většinu z nich už nezačínal v základní sestavě. Luka Modrič sice na své výkonnosti nic neztratil, je však pochopitelné, že Real Madrid už se chce spoléhat na své mladší hvězdy, které mají obrovský potenciál.

Z času, který na hřišti chorvatský záložník tráví, pochopitelně není držitel Zlatého míče z roku 2018 zrovna nadšený. Na druhou stranu má o to více času na to, aby se rozhodl, jaký bude jeho další krok.

Počítá se totiž s tím, že v létě hvězdný středopolař po dlouhých 12 letech opustí Santiago Bernabeu. Co s ním ale bude dál, to se neví. Jisté je jedno. O nabídky nebude mít nouzi. To ostatně nemá už nyní.

Už několik měsíců je spojován s možným odchodem do Saúdské Arábie, stejně tak se spekulovalo o jeho působení v jednom týmu s Lionelem Messim, na stole měl mít několik nabídek z americké MLS. Nyní je ve hře ale i jiná možnost.

Napodobí Luka Modrič jiného slavného Chorvata?

Luka Modrič může stále hrát na nejvyšší úrovni. Kdekoliv mimo Real Madrid Bude mít s největší pravděpodobností místo v sestavě víceméně jisté. I proto by nebylo překvapení, kdyby chtěl potvrzovat své sportovní kvality i nadále v Evropě.

Podle chorvatského plátku 24 Sata mu byla předložena jedna velmi zajímavá nabídka. Dinamo Záhřeb, jehož je odchovancem, totiž stojí o jeho návrat. Prezident klubu Mirko Barišič mu již měl učinit návrh.

Právě z Dinama odešel v roce 2008 do Tottenhamu. Čtyři roky poté se stal hráčem Realu Madrid. Na rozhodování má legendární záložník času více než dost. Není vyloučeno, že finální verdikt učiní až po mistrovství Evropy, které se v létě koná v Německu.

Pokud by však Luka Modrič posílil celek ze Záhřeba, získala by chorvatská liga další velké jméno. Napodobil by tak jiného slavného krajana Ivana Perišiče, který se upsal konkurenčnímu Hajduku Split.

Zdroj: 24 Sata, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.