Spojte se s námi


Chance Liga

Velké překvapení! Matěj Vydra oficiálně hráčem Viktorie Plzeň, tu posílí i Květ

Tak tohle čekal málokdo. Plzeňská Viktoria zbrojí na jarní část, ve které bude bojovat o titul. Novou posilou je Matěj Vydra, o kterém se spekulovalo v souvislosti s Arisem Soluň. Do klubu přichází také Roman Květ.

Publikováno

dne

Tak tohle čekal málokdo. Plzeňská Viktoria zbrojí na jarní část, ve které bude bojovat o titul. Novou posilou je Matěj Vydra, o kterém se spekulovalo v souvislosti s Arisem Soluň. Do klubu přichází také Roman Květ.

Viktoria Plzeň zakončila podzimní část sezony 2022/23 na první příčce Fortuna ligy s 39 body! Nyní má dvoubodový náskok na Slavii, a tak potřebuje posílit.

Klub na vánočním setkání s fanoušky překvapivě představil i nové posily, které rozhodně přicházejí s cílem prosadit se do základní sestavy.

Tou zvučnější posilou je Matěj Vydra. Ten byl do léta hráčem anglického Burnley, s tím ale neprodloužil smlouvu a kvůli zranění je od léta bez práce.

Nyní se překvapivě vrací do české ligy, jelikož se mělo za hotové, že odejde do Řecka, přesněji do Arisu Soluň. Ještě na podzim to navíc vypadalo na pražskou Spartu.

Ovšem nakonec je hráčem Viktorie, což by si tipoval jen málokterý fanoušek. „Když se naskytla možnost získat takto kvalitní posilu do ofenzivy, ihned jsme reagovali a jsme velmi rádi, že můžeme Matěje přivítat v našem týmu.

Chceme být na jarní část sezony dobře připraveni a věříme, že k nám perfektně zapadne a bude posilou,“ řekl pro klubový web Daniel Kolář, sportovní ředitel Viktorie.

„Jednání Viktorky bylo rychlé a konkrétní, budu zde mít veškeré potřebné podmínky. Prohlédl jsem si zázemí klubu a je špičkové pro trénink i regeneraci. Jsem rád, že jsme se domluvili a nyní je na mně, abych se dokázal prosadit a byl přínosem, motivaci mám velkou,“ vysvětlil Vydra.

Viktoria na představení oznámila i Romana Květa, který přichází z Bohemians. Jeho příchod je sice zakrytý Vydrou, ovšem Květ patřil mezi největší objevy podzimu a řešil se i možný zájem pražských týmů. Opačným směrem míří na hostování brankář Martin Jedlička.

„Roman Květ je v ideálním fotbalovém věku a zaujal nás svými výkony, kdy na podzim patřil mezi výrazné postavy svého týmu. Navíc měl i skvělá čísla, dokázal se prosazovat v zakončení. Věříme, že bude posilou i pro náš kádr a naváže na skvělé výkony z podzimu,“ dodal Kolář.

„Jsem strašně rád, že taková nabídka přišla, nebylo moc nad čím přemýšlet. Viktorka je skvělý klub se špičkovým zázemím, aktuální mistr ligy a má opět ty nejvyšší ambice,“ řekl Květ po podpisu smlouvy.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.