Evropská liga

Velké finále Evropské ligy ovládl Frankfurt, do Sevilly dorazilo až 150 tisíc fanoušků

Atraktivní zápas nabídl duel mezi Frankfurtem a Rangers, plný stadion zdobila prezentace fanoušků na obou stranách a finále Evropské ligy tak dostalo nevídaný náboj.

Začátek utkání přinesl aktivitu z obou stran. Konstruktivní obrana Rangers byla velice rychle narušena ofenzivním pojetím hry Eintrachtu, který si vytvořil značný tlak. Ve 20. minutě se do první větší příležitosti dostal Ansgar Knauff a jen těsně minul branku soupeře.

Na druhé straně zahrozil Joe Aribo, který zpoza vápna ohrozil bránu Trappa, což bylo vše z obou stran. U Rangers proběhla snaha kontrolovat hru, Frankfurt spíše hrozil z protiútoků.

Pyrotechnika na straně německého týmu odstartovala druhý poločas a hráči Eintrachtu rozpoutali nebezpečný tlak, který však nevyústil v gól. V 56. minutě musel do hry zasahovat VAR, který podpořil hráče Rangers a spekulativní zákrok nakonec pokutovým kopem neskončil.

Následoval odkop brankáře Trappa, ze kterého pramenil protiútok zakončený gólem. Trefil se chladnokrevně Joe Aribo, jenž poslal Rangers do vedení.

V 67. minutě měl kousek k vyrovnání Daiachi Kamada, ale netrefil prostor brány. Následovala však akce, kdy Rafael Borre proměnil své zkušenosti ve vápně, které vyústily v gól a srovnal tak skóre na 1:1.

Prodloužení započalo defenzivním fotbalem, kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat fatální chybu. Hra se rozhýbala ve 115.minutě, kdy Kristijan Jakič jen lehce přestřelil branku soupeře. Ke konci prodloužení Kevin Trapp vytáhl zásadní zákrok, kdy mohl rozhodnout Ryan Kent. Finále tedy směřuje k pokutovým kopům.

Ve čtvrté serii pokutových kopů neproměnil Aaron Ramsey, kdy penaltu poslal přímo doprostřed. Eintracht Frankfurt se stává vítězem Evropské ligy pro tento ročník.

Zdroj: Evropská liga