Reklama

Velké finále EURO 2020 je tu! Jak vidí šance Italů a Angličanů nejlepší tipéři Ruiku?

Po měsíci velkých bojů, v nichž jsme měli možnost vidět mnoho úžasných, ale také děsivých okamžiků, tu máme poslední finálový duel, po kterém se bude z vítězství radovat buď Itálie, nebo Anglie, kterou poženou fanoušci ve Wembley.

Právě domácí prostředí bude velkou výhodou Angličanů, kteří z ní budou určitě těžit, jak se ostatně zmiňuje několik redaktorů Ruiku, kteří pro vás sepisovali po celou dobu turnaje své previews a tipy na sázení.

Těch nejúspěšnějších jsme se proto zeptali na jejich pohled toho, jak vidí finálové utkání oni.

David Beňo: Ve finále se střetnou týmy s nejlepší formou na turnaji. Jak Itálie, tak Anglie, si na Euru zakládají na poctivé defenzivě, proto si myslím, že moc branek nepadne. Výhoda domácího prostředí může Anglii hodně pomoct, ale Itálie má propracovanější herní styl, takže podle mě zvítězí.

Jakub Janás: Anglie i Itálie se v dosavadním průběhu evropského šampionátu prezentují velmi dobrými výkony. Obě mužstva se mohou spolehnout na fungující obranu, což je základ úspěchu.

Ačkoliv bude moci Anglie využít domácího prostředí, tak věští šance na úspěch dávám hráčům Itálie. Finálové utkání by ale mohlo lehce dojít i do prodloužení. Poslední dvě vzájemné střetnutí totiž skončily nerozhodným výsledkem.

David Jabůrek: Do finále se dostaly dva skutečně nejlepší týmy turnaje, takže očekávám napínavý a vyrovnaný souboj. Obávám se ale trochu, že s ohledem na důležitost utkání a hlavně předchozí výsledky obou soupeřů moc branek neuvidíme, jestli vůbec nějakou… A šance na titul? Pro mě opravdu přesně 50 na 50. Hlavně, ať se v neděli večer dobře bavíme!

Eduard Nosek: Italové a Angličané zažili odlišné cesty do finále. Zatímco Italové se po suverénní jízdě ve skupině do finále probojovali díky dvěma prodloužením, Angličané se po nemastných výkonech ve skupině rozjeli ve vyřazovací fázi. Zvláště Harry Kane.

Vzhledem k výkonům Italů po dobu celého turnaje si myslím, že finále vyhrají. Před semifinále jsem se bál výkonu Emersona, jenž měl nahradit zraněnou hvězdu šampionátu Leonarda Spinazzolu, ale obstál, tudíž nemám jediný důvod jim nevěřit.

Krom Italů a Angličanů si snad všichni přejí pouze to, aby jsme viděli krásný fotbal tak, jako tomu bylo v semifinálovém duelu Itálie a Španělska.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Souhlas.španělsko si s Italama dělalo co chtělo de facto.Ale radši Taloši, než ta zvrácená země Anglie.Ani se na tu frašku dívat nebudu.mrknu jen na výsledek.

 1. angličané pod southgatem udělali výrazný vzestup vykonosti, ale v některých atributech stále
  zaostávají za předními mužstvy jako itálie, španělsko, francie, možná i portugalsko.
  angličané nedokážou rychle vykombinovat z vlastního trestného území, přechod do útoku
  je pomalý, zdlouhavý a málo nápaditý. kreativita anglické zálohy je podstatně nižší, to co včera
  vytvářeli pro ofenzivu jorginho + veratti , o tom mohou angláni jenom snít. technická úroveň
  anglických stoperů je podstatně nižší, při presování byli často dost bezradní.
  na nějaký titul si budou muset angličané ješte dlouho počkat

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené