Spojte se s námi


Fotbal

Velká rána pro anglický fotbal! Talentovaný Matheus Pereira se překvapivě stěhuje do Al Hilal

Matheus Pereira patřil v minulé sezóně k nejlepším hráčům sestupujícího West Bromu. Přišel tak zájem od několika předních klubů, včetně londýnského West Hamu.

Publikováno

dne

Matheus Pereira patřil v minulé sezóně k nejlepším hráčům sestupujícího West Bromu. Přišel tak zájem od několika předních klubů, včetně londýnského West Hamu. Talentovaného Brazilce ale nakonec přesvědčil plat nabídnutý týmem Al Hilal ze Saudské Arábie.

Mluvilo se o Leicesteru či West Hamu. Křídelník, jenž svou hrou prakticky definuje talent brazilských fotbalistů, půjde však své umění prezentovat mimo britské ostrovy i mimo Evropu.

Ve čtvrtek ráno o tom informoval italský novinář Fabrizio Romano, který přestup označil za hotový. Od nové sezóny tedy bude Pereira působit v dresu Al-Hilal.

A co to je vlastně za tým? Pro porovnání mužstvo s o 3 miliony eur levnějším kádrem než Sparta Praha. Aktuálně má za sebou sezónu, v níž obhájilo titul v Saudi Professional League.

Stadion má kapacitu 67 000, což také něco naznačuje o finanční stránce klubu. Jedna z největších hvězd mužstva, Sebastian Giovinco, by měla brát týdně 155 tisíc liber. Matheus Pereira si ve West Bromu doposud vydělával týdně necelých 40 tisíc liber.

Je tak více než pravděpodobné, že právě peněžní ohodnocení Matheuse Pereiru dovedlo k rozhodnutí, které minimálně na následujících pár let pohřbí jeho slibnou kariéru.

Zdroj: Fabrizio Romano, Transfermarkt, salary port

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.