Živé výsledky
  • KUP
    KUP
    CRA
    CRA
  • INT
    INT
    Vad
    Vad
  • PAI
    PAI
    RAP
    RAP
  • NOA
    NOA
    SIO
    SIO
  • JAG
    JAG
    RAN
    RAN
  • HJK
    HJK
    MTH
    MTH
  • JAB
    JAB
    RFS
    RFS
  • MTA
    MTA
    SOF
    SOF
  • CFR
    CFR
    TRO
    TRO
  • GOT
    GOT
    GNT
    GNT
  • RIG
    RIG
    GYO
    GYO
  • ESC
    ESC
    FLO
    FLO
  • DEB
    DEB
    CPH
    CPH
  • SHP
    SHP
    STG
    STG
  • HRA
    HRA
    BES
    BES
  • ZAL
    ZAL
    HAJ
    HAJ
  • PAF
    PAF
    RBS
    RBS
  • POZ
    POZ
    KLA
    KLA
  • LRI
    LRI
    NIC
    NIC
  • DYN
    DYN
    QAR
    QAR

Vejmelkova politicky exponovaná maska. Internet se rozdělil na dva tábory

Vejmelkova politicky exponovaná maska. Internet se rozdělil na dva tábory
Foto: Profimedia

Dát si na hokejovou výstroj portrét prezidenta státu? U reprezentantů některých zemí by to zřejmě takové haló nevyvolalo, ale v Česku je podobný úkaz velmi nezvyklý. Přesto se brankářská jednička české reprezentace Karel Vejmelka k tomuto kroku odhodlala. Na masce má podobiznu prezidenta Petra Pavla.

  • Brankář Karel Vejmelka má na své masce podobiznu prezidenta Petra Pavla
  • Internetoví uživatelé vedou na toto téma vášnivé debaty
  • Kreativně pojaté masky měli před Vejmelkou mnozí další reprezentační brankáři

Motiv Hradu, Karlova mostu a prezidenta

V politických otázkách je národ rozdělen na dva tábory – tak je tomu už dlouho, od dob rivality Klause a Zemana, Topolánka a Paroubka až po dnešní politické garnitury. Ale hokej odjakživa byla „neutrální zóna“. Prvek sjednocení. Český národ je zvyklý, že po dobu mistrovství světa na dva týdny odloží politické hašteření a společně fandí národnímu týmu.

Letos do toho tak trochu hodil vidle brankář Karel Vejmelka. Svou masku si nechal vyzdobit nenápadnou kresbou, na níž je vidět Karlův most, Hradčany a… prezident České republiky Petr Pavel.

Jedni Vejmelku obhajují, druzí jej kritizují

Podle očekávání to fanoušky rozdělilo na dvě skupiny. „Tohle se nám vůbec nelíbí. A tvůj výkon: no jako na masce,“ píše Dejvi Kachna. Další se přidávají, píší, že by ještě pochopili Masaryka, nikoli ale současného prezidenta. Také zní obligátní argument, že politika do sportu nepatří.

„V dnešní době vynikající nápad. Pyšný na oba,“ oponuje uživatel Petr.

Najdou se i případy, kdy má někdo jiný politický názor, ovšem Vejmelku obhajuje. Lenka Grundová, která sama sebe označuje za odpůrkyni Petra Pavla, napsala že nemá ráda, když někomu někdo kecá do toho, co si vezme na sebe.

A co na to sám Karel Vejmelka?

„Je to náš prezident a zaslouží si respekt. Má rád hokej, podporuje nás. Každý samozřejmě může mít svůj politický názor, ale myslím si, že to, co budou mít na masce, je moje osobní věc,“ cituje brankáře facebooková stránka Fanoušci českého hokeje, od níž jsme přebrali i výše uvedené názory komentujících.

Prezidenty měl na masce i Lukáš Dostál

Skutečně platí, že zatímco pro reprezentační dres platí přísná pravidla, v případě hokejové masky mají brankáři volnost.

Je už tradicí, že si gólmani reprezentace nechají s designovou stránkou své výstroje záležet. Obvykle si nechávají návrhy vytvořit špičkovými designéry. Platí to pro Ondřeje Pavelce, Pavla Francouze i Šimona Hrubce. Petr Mrázek měl na jednom mistrovství světa na masce brankářské legendy Jiřího Holečka, Bóžu Modrého a Dominika Haška – v případě posledního jmenovaného se mohou zastánci argumentu „politika do sportu nepatří“ nyní přít, jestli Mrázek toto pravidlo porušil, nebo ne.

Dokonce i Vejmelkův předchůdce Lukáš Dostál, který loni vychytal na MS českému týmu zlato, měl prezidentsky laděnou masku. Stalo se tak však již v roce 2019 a na jeho hokejové výstroji byly portréty několika prezidentů společně se Špilberkem, Pražským hradem a českým lvem.

Zdroj: autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Maxa liga před startem: Změny v play-off i boj o moc

Maxa liga před startem: Změny v play-off i boj o moc

Písmeno V jako symbol regionu. Vsetín odhalil nové loga a dresy

Písmeno V jako symbol regionu. Vsetín odhalil nové loga a dresy

Éra Radima Rulíka začíná. Rytíři Kladno začali přípravu a hlásí posily

Éra Radima Rulíka začíná. Rytíři Kladno začali přípravu a hlásí posily

Generálka snů a těžká skupina. Česká osmnáctka na Hlinka Gretzky Cupu 2026

Generálka snů a těžká skupina. Česká osmnáctka na Hlinka Gretzky Cupu 2026

Když neskóruje, přihrává. Senzační Lukáš Kachlíř zapsal při výhře proti Německu 3 asistence

Když neskóruje, přihrává. Senzační Lukáš Kachlíř zapsal při výhře proti Německu 3 asistence