Spojte se s námi


Fotbal

Vedení Ajaxu došla trpělivost a vyhodilo trenéra. Problémy jsou však mnohem hlubší!

Ajax se po odchodu Erika ten Haga trápí a tým nepozvedl ani Maurice Steijn, který byl odvolán z funkce hlavního trenéra. Problémy v klubu jsou ovšem daleko hlubší než pouze pozice hlavního trenéra.

Publikováno

dne

Ajax se po odchodu Erika ten Haga trápí a tým nepozvedl ani Maurice Steijn, který byl odvolán z funkce hlavního trenéra. Problémy v klubu jsou ovšem daleko hlubší než pouze pozice hlavního trenéra.

Ajax se aktuálně nachází se ziskem 5 bodů až na 17. místě, což je pro fanoušky nemyslitelné. Ti to dali jasně najevo již v utkání s Feyenoordem, který svého konkurenta vypráskal 4:0.

Ajax se ale nedokázal zvednout ani poté, když pouze remizoval s AEK Athény a následně prohrál dva ligové zápasy s AZ Alkmaar a FC Utrecht. To už bylo na vedení klubu moc a logicky tak musela přijít změna na pozici hlavního trenéra, která už se nějakou dobu očekávala.

Nizozemský kouč Steijn je tedy po úspěšné sezoně 2022/23 s týmem Sparta Rotterdam nyní bez angažmá. Z 11 zápasů vyhrál pouze dvakrát, a to hned ve třech úvodních zápasech sezony.

Před několika týdny přitom vedení angažovalo do role poradce klubovou legendu. Ajaxu měl pomoc vzhůru Louis van Gaal, ovšem ani to nijak zásadně Steijnovi nepomohlo.

Špatné kroky Ajaxu

Že by to byla ovšem pouze jeho chyba se rozhodně říci nedá. Po odchodu ten Haga do Manchesteru United a také Marca Overmarse, který se nevhodně choval ke svým kolegyním v klubu, začal dělat generální ředitel Edwin van der Sar jedno špatné rozhodnutí za druhým. Nakonec klub po nepříliš povedené sezoně opustil.

Jím jmenované nové tváře nebyly šťastnou volbou. Navíc klub pouštěl jednoho klíčového hráče za druhým aniž by přivedl adekvátní posily. Tato směsice nakonec vyústila v to, co můžeme aktuálně sledovat v přímém přenosu.

Cesta ven tak nebude snadná a určitě to není pouze o trenérovi, ale změn musí přijít daleko více. Je proto zajímavé sledovat, jak klub, který všichni považovali za ukázku úspěchu a skvělé koncepční práce, se může během několika měsíců sesypat jako domeček z karet.

Návrat zpět na vrchol navíc může být mnohem delší než pád samotný…

Zdroj: Twitter, Ajax, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.