Spojte se s námi


Fotbal

Ve 38 letech do reprezentace? Remko Pasveer si plní svůj sen

Až neuvěřitelný příběh píše gólman Remko Pasveer. Nizozemský brankář se stal v minulé sezóně jedničkou Ajaxu a nyní si připsal i svůj premiérový start za národní tým, a to vše ve 38 letech.

Publikováno

dne

Až neuvěřitelný příběh píše gólman Remko Pasveer. Nizozemský brankář se stal v minulé sezóně jedničkou Ajaxu a nyní si připsal i svůj premiérový start za národní tým, a to vše ve 38 letech.

Remko Pasveer plnil prakticky celý život ve velkých klubech roli dvojky. Vše začalo v roce 2006, kdy vyhrál s nizozemským výběrem juniorů Mistrovství Evropy do jednadvaceti let. Asi nepřekvapí, že byl tehdy rezervním gólmanem…

Svoji klubovou kariéru strávil v rodném Nizozemsku. Chytal za kluby jako je Go Ahead Eagles, Vitesse či Heracles Almelo. Ovšem velké angažmá se mu vyhýbalo, pokud nebereme v potaz působení v PSV, kde zodpovědně plnil roli dvojky a do zápasů naskakoval sporadicky.

Vše se změnilo až v sezoně 2021/22, kdy dostal šanci v Ajaxu. Jeho kolegovi Onanovi totiž UEFA pozastavila činnost za pozitivní dopingový test. A Pasveer svoji šanci využil dokonale. „Někdy musíte mít štěstí, aby vše zapadlo na své místo, a to se stalo v Ajaxu,“  řekl Pasveer.

Svými výkony nezklamal, ba naopak. Upevnil si pozici v klubu a dokonce dostal i pozvánku do národního týmu. „Jako malý kluk jsem snil o nominaci do Oranje. To se nyní stalo, ale sen se stane kompletním, až opravdu nastoupím do utkání,“  prohlásil nizozemský veterán.

Pasveerovi se jeho sen opravdu splnil a 22. září naskočil do duelu Ligy národů UEFA proti Polsku. Stal se tak druhým nejstarším fotbalistou, který kdy hrál za Nizozemsko. Navíc si ve svém prémiovém startu připsal čisté konto. Jeho tým zvítězil 2:0.

A co říká na možnou nominaci na Mistrovství světa 2023? „Samozřejmě. Pokud jste v nominaci teď, chcete v ní i být pro následující světový šampionát.“ 

Zdroj: Twitter (OptaJohan), Livesport, Paudal, Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.