VAR v Anglii opět úřadoval. Tottenham se zlobí za neuznaný gól

Před dvěma týdny přišel díky podobnému ofsajdu Arsenal o penaltu, v sobotu Tottenhamu VAR neuznal branku na 2:1. Na sociálních sítích si tak opět stěžují nejen fanoušci Spurs, ale celého anglického fotbalu. Tohle prostě není ofsajd!

Zdroj: West Ham United

Leeds do zápasu dobře vstoupil a od třinácté minuty vedl. Míč do sítě dopravil Stuart Dallas, dlouho si ale vedení užívat nemohl. Ve 25. minutě vyrovnal na 1:1 Korejec Heung Min Son.

Pouhých pět minut nato už to bylo 2:1 pro Kohouty, po pěkné kombinaci se trefil Harry Kane. Iliana Mesliera z prvního doteku zkušeně přeloboval a mohl jít slavit.

Ale jen na chvíli. Pak si o slovo řekl VAR a začalo se zkoumat. Došlo na line-technology, která odhalila, že se reprezentační útočník nacházel v milimetrovém ofsajdu.

Kohouty neuznaná branka očividně hodně zasáhla, v druhé půli předvedli katastrofální výkon a prohráli 1:3. Pomalu se tak vzdalují nejen Lize mistrů, ale i Evropské lize.

Ofsajdová lajna je v Premier League od tohoto ročníku a fanoušci většiny celků s ní nesouhlasí. V podstatě každé kolo podobný “ofsajd” odnese jeden z týmů a dle některých expertů to ubírá kvalitám Premier League.

Zdroj: Premier League