Valverde: Video nikdy neukončí polemiky ve fotbale

Poslední tisková konference v tomto kalendářním roce čekala na Ernesta Valverdeho a v pátek dopoledne, kdy zasedl před novináře a odpovídal na dotazy týkající se nejen sobotního domácího klání s Deportivem Alavés. Řeč padla i na systém VAR.

Embed from Getty Images

Marc Brau, Barca TV: Deportivo Alavés vám to obvykle na Camp Nou hodně ztíží.

Tento tým má dva útočníky, kteří mu dodávají herní styl a je pravdou, že Alavés teď sice nemá nejlepší výsledky, ale v posledních letech pro nás bylo obtížné hrát proti němu. Výhra s ním nás stála hodně a jedná se o dobře bránící tým, který provádí protiútoky. Čeká nás poslední zápas v tomto roce a chceme zahájit přestávku s dobrými pocity.

Catalunya Radio: Změnily se vaše pocity po El Clásiku?

Vždy se soustředíme na specifika. Měli jsme lepší šance, ale Real dominoval díky centrům ze stran a standardních situací. Zápas se nesl ve znamení vysokého presinku Realu a toho, co to s sebou neslo. Myslím si, že na to máme všichni podobný názor.

Marta Ramon, RAC1: Myslíte si, že jsou stížnosti Realu na rozhodčí a video oprávněné?

Mluvili jsme o tom několikrát, video neukončí polemiky, která se fotbalu týká. Spousta lidí hovoří o utkáních a analýzách před i po nich. Zapomínáme, že video je videem, ale rozhodčí rozhodčím. Je to právě sudí, nebo spíše dva, kteří dělají rozhodnutí. Domnívám se, že v roce 2020 to bude stejné.

Adriá Albets, Cadena SER: Josep Maria Bartomeu poslal list s komentářem o videu prezidentovi RFEF (španělské královské fotbalové federace, pozn. přek.) a Butragueňo z Realu si na VAR také stěžoval. Myslíte si, že to něco změní?

Ne. V dalším kole se objeví jiní arbitři a v tom následujícím zase další. Takové věci se budou dít i nadále. Nikdo není neomylný a vše záleží na posouzení rozhodčího. Jestli je to zatažení dostatečné či nikoliv a tak dále. Povídejme si o něčem zajímavějším.

Germán García, Radio Nacional: Jak plánujete vánoční pauzu a návrat individuálních hráčů zpátky?

Uděláme to tak, jako v předchozích letech. Zdraví hráči, kteří budou cestovat daleko, dostanou pár dní volna. Hovořím teď primárně o Jihoameričanech. Každý si s sebou odveze plán cvičení. Tři nebo čtyři dny odpočinku jsou dobré, ale pak je třeba začít pracovat na tom vrátit se zpátky do formy pro další zápasy.

Helena Condis, Cadena COPE: Někteří tvrdí, že dopis poslaný Bartomeem na sídlo RFEF bude mít malý vliv na El Clásico a proto rozhodčí ublížili Realu. Rozumíte tomu?

El Clásico znamená hodně a tuto sezonu to všechno trvalo dva měsíce. Neskončilo to ani po závěrečném hvizdu a hrajeme na hřišti i v médiích. Všichni musí jíst. Mě je to jedno, nic to neznamená. Polemiky budou přítomny i nadále a nechť si každý myslí to, co chce.

Carles Escolán, Radio Marca: Hovoří se o tom, že jste v El Clásiku nepodali váš nejlepší výkon. V jaké kondici a s jakými pocity zakončíte rok 2019?

Vždy se zhodnotíme dobře, ačkoliv bychom rádi napravili nějaké věci. V některých zápasech jsme hráli dobře, ale v jiných nikoliv. V každém případě jsou naše požadavky velmi vysoké a aby byl každý šťastný, vždy je zapotřebí být lepší než náš soupeř. Někdy se nám to povede a jindy nikoliv. Je dobré, že jsou tyto požadavky vysoké.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Nedávno jste řekl, že liga bude tento rok ještě vyrovnanější. Myslíte si, že tato sezona bude obtížnější než v předchozích letech co se týče dosažení cílů, které si Barcelona staví?

Je to těžká sezona, jako byly všechny, ale nyní nemáme takový náskok, jako v předchozích ročnících. Jsme však v dobré pozici a uvědomujeme si, že o všem se rozhodne na jaře. Pak budete chtít být na dobrém umístění a uvidíme, zdali se nám to povede. Samozřejmě bychom byli rádi pořád na první místě a aby se rivalům nedařilo. Každý nyní zakopává a tabulka je více vyrovnaná.

Achraf Ben Ayad, BeIN Sports: Jak hodnotíte vy rok 2019?

V rozmezí 365 dní je vždy prostor pro dobré i zlé časy. Chceme se vypořádat s těmi druhými. Výhry i porážky jsou součástí života a za 90 minut se děje od každého něco. Musíme přijmout naše chyby, napravit je a užít si toho, čeho jsme dosáhli.

Laura Brugues, TV3: Povolal jste 20 hráčů včetně Sergia Busquetse. Bude schopen zítra (tiskovka proběhla v pátek, pozn. přek.) odehrát 90 minut?

Doufáme v to. Dnes trénoval normálně a neměl žádnou horečku. Zítra na tom bude pravděpodobně lépe a myslíme si, že bude moci nastoupit.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Plánujete získání nějakých posil v zimním přestupovém okně?

Ne, nemyslím na to. Soustředím se na hráče, které mám.

Javier Giraldo, Sport: A očekáváte odchod někoho? Konkrétně bych se rád dotázal na Todiba.

Odpověď bude stejná. (smích) Počítám s mými hráči a neočekávám žádné změny, ačkoliv nevím, jestli k nim dojde.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.