Vaclík udržel čisté konto a pomohl Seville k těsné výhře nad Granadou

Hráči Seville si ve 2. kole La Ligy poradili se soupeřem z Granady, kterého porazili těsně 1:0. Bezchybný výkon také předvedl český brankář Tomáš Vaclík, jenž svému týmu pomohl čistým kontem.

Hosté ze Seville byli od začátku zápasu aktivnější. První brankovou příležitost měl už v 6. minutě Diego Carlos, jenže hlavičkou poslal míč nad břevno. Další střelecké pokusy byly zblokovány domácí obranou, nebo mířily doprostřed branky.

A tak se osmělila domácí Granada. V 33. minutě si na centr do vápna naběhl Roberto Soldado a jen těsně minul levou tyč Vaclíkovy svatyně. Na druhé straně zahrozil Nolito, jenž přinutil Ruie Silvu k zákroku u pravé tyče.

Chvíli před odchodem do kabin ještě vypálil Escudero, ale když ani ten gólmana soupeře nepřekonal, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

I do druhé půle vstoupila aktivněji Sevilla a hned v 52. minutě byla za to odměněna úvodním gólem zápasu. Po zblokované střele de Jonga se k míči dostal Joan Jordán, jenž v dobré pozici zachoval chladnou hlavu a střelou do protipohybu překonal brankáře soupeře – 0:1.

Inkasovaná branka logicky nakopla Granadu k větší aktivitě směrem dopředu. Dobré bylo i střídání Machíse, jenž oživil hru domácích a hned se dostal do dvou dobrých šancí. Nejprve z voleje netrefil ideálně balón a pak z úhlu napřáhl ke střele, kterou Vaclík výborným zákrokem vyrazil na roh.

Sevilla si však zbytek zápasu zkušeně pohlídala a nepustila soupeře do žádné příležitosti na vyrovnání skóre. Ze zápasu s Granadou si tak odváží všechny tři body po výhře 1:0.