Spojte se s námi


Fotbal

Václav Černý stojí za risk! Jak probíhá jeho zotavování a kde bude hrát příští sezonu?

Václav Černý byl ještě nedávno považován za jeden z největších talentů v České republice. Jenže má smůlu na zranění a jinak tomu není ani v jeho 23 letech. Co s ním bude a kde bude hrát od nové sezony?

Publikováno

dne

Václav Černý byl ještě nedávno považován za jeden z největších talentů v České republice. Jenže má smůlu na zranění a jinak tomu není ani v jeho 23 letech. Co s ním bude a kde bude hrát od nové sezony?

Zdroj: Pixabay

V letech 2014 až 2019 byl Václav Černý hráčem Ajaxu Amsterdam. Prošel několika mládežnickými výběry a dokonce dostával příležitost i v A-týmu nejslavnějšího nizozemského celku. Odehrál v něm 29 utkání s bilancí 4 gólů a 6 asistencí.

I v samotném klubu si jej považovali, jenomže ho trápila zranění a tak v něj Ajax svým způsobem ztratil důvěru. Proto se český ofenzivní univerzál upsal nizozemskému Utrechtu.

Tento krok se ale příliš nevydařil. Černý toho mnoho nenahrál a když se po roce ozvalo Twente s nabídkou hostování, nebyl důvod váhat. Celek z města Enschede vkládal do talentovaného hráče důvěru a to se vyplatilo.

Černý předváděl skvělé výkony, dával góly, sbíral asistence, stal se klíčovým hráčem. Jenže pouze půl roku. Pak si přetrhl přední křížový vaz a od ledna s ním marodí. Za Twente odehrál 17 zápasů s bilancí 6 gólů a 7 asistencí.

Na konci června mu hostování v Twente vyprší, v Utrechtu pak má kontrakt do roku 2022. Co s ním tedy bude? V Enschede mají jasno.

„Jednáme o jeho příchodu natrvalo. Je to riziko, protože nevíme, kdy bude fit, ale riskujeme, protože si myslíme, že je Černý důležitým a atraktivním hráčem, jehož hra je potěšením pro fanoušky,“ prozradil technický ředitel Twente Jan Streuer pro nizozemský server Tubantia.

Streuer si je vědom toho, že poranění křížového vazu je problém, ovšem věří, že v dnešní době už se z takového problému dá poměrně solidně vyhrabat. „Jeho zotavování nyní navíc probíhá dobře,“ dodal technický ředitel Twente.

Zdá se tedy, že se 23letý ofenzivní univerzál nemusí o svou budoucnost bát. Můžeme už jen doufat, že naváže na své výkony, které podával před zraněním.

Zdroj: Tubantia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.