Spojte se s námi


Bundesliga

Václav Černý se opět gólově prosadil! Po parádní kombinaci vstřelil svůj čtvrtý gól v sezoně. Podívejte se na jeho trefu

Wolfsburg neprožívá úplně ideální sezonu. Stejně tak Václav Černý, který v létě poprvé zamířil do některé z top pěti evropských lig a vybral si právě německý celek. Nový rok však českého šikulu zastihl ve skvělé formě.

Publikováno

dne

Wolfsburg neprožívá úplně ideální sezonu. Stejně tak Václav Černý, který v létě poprvé zamířil do některé z top pěti evropských lig a vybral si právě německý celek. Nový rok však českého šikulu zastihl ve skvělé formě.

V minulé sezoně byl Václav Černý v životní formě. Fanoušci Twente z něj měli obrovskou radost. Po všech těch zdravotních problémech se dokázal vrátit ve velkém stylu, dával góly, nahrával na ně. Bylo jisté, že jej nizozemský klub neudrží.

Věčný talent se konečně dokázal rozehrát natolik, aby měl víceméně stoprocentní šanci se probojovat do některé z nejlepších pěti evropských lig. V létě tak přestoupil do Německa. Za 8 milionů eur jej vykoupil Wolfsburg.

Vlci patřili před novou sezonou Bundesligy mezi pomyslné černé koně. Václav Černý se těšil zpočátku velké důvěře. Vedení klubu věřilo, že naváže na produktivitu z Twente. Aklimatizace však 25letému fotbalistovi chvíli trvala.

Zdraví sice drželo, nicméně výkony byly nestabilní. I kvůli tomu některé zápasy vynechal úplně, do jiných nastoupil jako žolík. Šikovný reprezentant však byl trpělivý, bojoval o místo a to se vyplatilo.

Do roku 2024 navíc bývalý hráč Ajaxu Amsterdam vstoupil správnou nohou. Nejprve skóroval v přípravném utkání, následně se gólově prosadil v prvním utkání Bundesligy po krátké zimní pauze. Jeho trefa znamenala remízu 1:1.

Václav Černý se prosadil ve třetím utkání v řadě

V sobotu pak čekal Wolfsburg další bundesligový zápas. Tentokráte na půdě Heidenheimu, s nímž se v tabulce nacházejí kousek od sebe v samotném středu.

Netrvalo dlouho a favorit šel do vedení. O gól se postaral Václav Černý, který navázal na střeleckou formu. Nutno zmínit, že se jednalo o skvělou trefu, když si český fotbalista parádně vyměnil míč se svým spoluhráčem Jonasem Windem.

Václav Černý dosud v dresu Wolfsburgu odehrál 17 soutěžních utkání s bilancí 4 vstřelených gólů a 1 asistence. Na tyto výkony rozhodně bude chtít i nadále navazovat.

Zdroj: Transfermarkt, Bundesliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.