Spojte se s námi


Fotbal

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Publikováno

dne

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím nedokázal prosadit. Odešel do Utrechtu, jenže ani tam mu pšenka nekvetla a tak se stěhuje zase o dům dál. Prozatím jen v rámci hostování.

Zdroj: Twitter Twente

Za 750 tisíc eur se před rokem stěhoval Václav Černý z Ajaxu do Utrechtu. Jenomže v jeho dresu se vůbec nedokázal prosadit. Nastoupil sice do 16 zápasů v rámci A-týmu, ale v drtivé většině naskakoval pouze ze střídačky.

Častokrát nebyl vůbec využit a nelze se tak divit, že si nepřipsal ani gól či asistenci v žádné soutěži. Prosadit se dokázal pouze v rezervním týmu, v němž odehrál tři duely a vstřelil dva góly, jednou asistoval.

Nelze se tedy divit, že opět mění dres. Od nové sezony bude v rámci ročího hostování hájit barvy dalšího tradičního celku, tentokráte Twente. To v uplynulém ročníku skončilo na 14. pozici a v tom nadcházejícím si zajisté bude chtít vést lépe.

K tomu by měl pomoci stále teprve dvaadvacetiletý Václav Černý, jenž byl ještě donedávna považován za jeden z největších fotbalových talentů v České republice. V Twente by měl dostat více prostoru, aby prokázal svůj potenciál.

„Chci se tu porvat o místo. Trenér mi vyjádřil důvěru a Twente dobře znám. Jsem v Nizozemsku už šest let a proti Twente jsem dal první gól. Klub má krásný stadion, je tu skvělé zázemí a je tu skvělá atmosféra. Hráli zde velcí hráči, těším se na to,“ nechal se slyšet Černý.

„Václav je technicky nadaný a má ve své hře hodně rychlosti. Může hrát na čele na obou stranách. Je to velmi atraktivní hráč pro příznivce,“ komentoval přínos nové posily technický ředitel klubu Jan Streuer.

Zdroj: Twente

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.