V Uruguayi se zastávají Cavaniho: Premier League diskriminuje naši kulturu a předvedla totální ignoranci

Edinson Cavani byl po utkání na Southamptonu štěstím bez sebe, když v 93. minutě rozhodl utkání gólem na 3:2. Když mu na svém instagramovém profilu kamarád z rodné země poblahopřál, tak mu Uruguayec slušně poděkoval. Po pár týdnech se ale anglická FA vytasila s třízápasovým trestem a tučnou pokutou. Zdá se vám to absurdní? Je to bohužel realita.

Zdroj: Twitter | Edinson Cavani

Údajný rasismus viděla FA ve slovíčku “negrito”. Absolutně však ignorovala fakt, že toto slovíčko ve španělštině, zvláště v uruguayském nářečí, označuje malého kamaráda, či parťáka.

Aniž by si zjistila fakta, napařila Cavanimu třízápasový distanc, který může Manchester United velmi poškodit. Po několika letech se nachází v boji o titul a ztráta elitního útočníka může Red Devils hodně mrzet.

Je naprosto správné bojovat proti rasismu a snažit se jej za každou cenu vymýtit z trávníků. Je ovšem nutné rozpoznat, kdy se o něj skutečně jedná a kdy to nemá s rasismem absolutně nic společného.

Trestat Cavaniho za použití svého rodného jazyka na vlastní sociální síti, kde se nikdo necítil uražen ani ublížen, je naprostá hloupost. Edinson Cavani sice trest přijal s grácií a za nedorozumění se omluvil, na jeho obranu však přišli spoluhráči.

Několik uruguayských reprezentantů, v čele s Diegem Godínem či Maxi Gómezem, sdílelo oficiální vyjádření hráčské asociace fotbalistů Uruguaye.

“Nejprve musíme odsoudit svévolné chování anglické fotbalové asociace. Daleko od dopuštění se rasismu, FA spáchala diskriminující čin proti naší kultuře a proti způsobu života Uruguayského lidu,” stojí v začátku prohlášení.

“Tato sankce ukazuje, že zaujatý, dogmatický a etnocentrický styl pohledu anglické fotbalové asociace umožňuje mít pouze subjektivní interpretaci z konkrétního závěru, ať už je jakkoli vadný,” pokračovala Uruguayská asociace hráčů.

“Edinson Cavani nezpůsobil nic, kvůli čemu by měl být vyobrazen jako rasista. Pouze použil formu vyjádření, kterou v našem jazyce používáme jako vyjádření lásky k blízkému kamarádovi. Předstírat, že jediné správné využití je to, které je v hlavách pánů v FA, je totálně diskriminativní a nepřípustný čin vůči uruguayské kultuře.”

“Proto chceme veřejně bránit bezchybnou osobnost Edinsona Cavaniho a samozřejmě kulturu naší země. Všichni jsme proti jakékoli formě diskriminace. Ale anglická fotbalová federace předvedla totální ignoranci v honbě za potrestáním rasismu. Nebyl přitom uražen jediný člověk, pouze naše kultura, náš způsob žití. A to je diskriminující a rasistické,” nebere si servítky A.F.U.

“V poslední řadě tedy prosíme, aby FA urgentně přehodnotila svoje procesy o rozhodování v těchto problematikách, aby se nedopustila dalších nespravedlností. První pravidlo v boji proti rasismu je respekt, respekt k odlišným způsobům života a respekt k odlišným kulturám.

Kvůli všemu výše zmíněnému prosíme, aby sankce Edinsona Cavaniho byla zrušena a bylo očištěno jeho dobré jméno, které bylo tak poskvrněno tímto zavrženíhodným rozhodnutím,” ukončila A.F.U. své prohlášení.

Zdroj: Twitter, Manchester United

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.