V pátém hracím kole Evropské ligy prohrála z českých celků jen Sparta. Liberec si poradil s Gentem a Slavia si díky výhře nad Beer Shevou zajistila postup do jarních bojů.

Liberci se trochu překvapivě i podruhé podařilo porazit belgický Gent. Na půdě belgického celku zvítězil tým Pavla Hoftycha poměrem 1:2, avšak na postup už pomýšlet nemůže.
Skvělým výkonem se ve čtvrtek blýskl stoper Taras Kacharaba. Pětadvacetiletý Ukrajinec byl oporou obrany a svůj výkon korunoval v 55. minutě vítězným gólem.
Výhru si ve čtvrtek připsala také Slavia. Celek z Vršovic porazil Beer Shevu 3:0 a příští týden si o první místo zahraje s Leverkusenem.
Výhru lídra české nejvyšší soutěže řídil teprve devatenáctiletý Abdallah Sima. Ten ve 31. minutě otevřel skóre zápasu a velkou zásluhu měl i na třetí brance, která mu ale kvůli teči obránce nebyla připsána.

Kromě hráčů z týmů z České republiky se do ideální sestavy dostaly také známé tváře Nicolas Pépé, Pablo Marí, Pizzi či Nacho Monreal.
Zdroj: livesport.cz
Tomu nerozumím schází tam postrach divizního Celtiku pan Juliš.