Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: V Nizozemsku nepálí jen Václav Černý, v posledním duelu se trefil i reprezentační kolega Michal Sadílek!

Twente letos zažívá velice dobrý ročník a svůj podíl na tom mají hned 2 čeští reprezentanti. V posledním ligovém duelu se místo obvyklého střelce Černého prosadil kolega Michal Sadílek!

Publikováno

dne

Twente letos zažívá velice dobrý ročník a svůj podíl na tom mají hned 2 čeští reprezentanti. V posledním ligovém duelu se místo obvyklého střelce Černého prosadil kolega Michal Sadílek!

Blíží se konec letošních ligových soutěží napříč Evropu a nizozemská Eredivisie není pochopitelně výjimkou.

Tu letos ovládl rotterdamský Feyenoord v čele se stoperem Dávidem Hanckem, ovšem ligová soutěž v zemi tulipánů nese i výraznou českou stopu.

Tvoří ji dvojice Václav Černý a Michal Sadílek v dresu Twente. Tento holandský celek zažívá letos velice slušnou sezonu, mimo jiné právě díky českým reprezentantům.

V posledním ligovém kole se v duelu proti Waalwijku neprosadil letos již tradiční střelec Černý, nýbrž jeho kolega ze zálohy, Michal Sáček.

Kromě vstřelené branky si hráč s číslem 23 na zádech připsal i gólovou asistenci a podtrhl tak suverénní vítězství 5:0 na trávníku soupeře.

Sadílek svým konkrétním gólovým počinem zvyšoval již téměř rozhodnuté utkání na 4:0 z pohledu hostí.

Celou akci odstartoval záložník Virgil Misidjan, jenž na křídle našel vysunutého beka Smala. Ten poté adresoval přesný přízemní míč do vápna, který našel právě Sadílka.

Český internacionál se následně v koncovce z relativní blízkosti brány pochopitelně nemílil. Konečný 3bodový zisk ovšem pro Twente situaci v tabulce Eredivisie příliš nezměnil. Svěřenci kouče Rona Janse momentálně figurují na 5. pozici.

A ona 5. příčka bude mužstvu i konečnou, nehledě na náročné poslední ligové kolo, kde Twente hostí favorizovaný Ajax Amsterdam. Černý se Sadílkem tak budou hrát konečné play off o účast v příštím ročníku Konferenční ligy.

V rámci něj se utkají se Spartou Rotterdam, Utrechtem a Heerenveenem. Nutno však podotknout, že na poslední 2 jmenované má tým z Enschede markantní bodový náskok.

Naději na evropské poháry tak má Twente pevně ve svých rukou a každý český fanoušek bude jistě doufat, že v Konferenční lize uvidí v příštím ročníku další tuzemská jména.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.