Reklama

V Německu sehráli hráči zápas téměř nazí! Svou roli v tom hraje MS v Kataru

Že se jedná o velmi netradiční způsob protestu, alespoň co se fotbalového prostředí týče? Asi ano, bude však mnohem důležitější, jestli daný účel tento protest splní. A proti čemu vlastně všichni aktéři protestují?

Gerrit Starczewski – muž, který stojí za tím vším. Konceptuální umělec a filmař vytvořil své další umělecké dílo, tentokrát se ovšem jedná o umění vskutku nekonvenční.

A proti čemu vlastně tito hráči nově vzniklého týmu protestovali? Zejména proti komercializaci sportu.

Fotbalisté, kteří měli na sobě pouze kopačky a štulpny, byli součástí uměleckého projektu nazvaného Nacktionalmannschaft (Nahá reprezentace – pozn. redakce).

Za vším stál čtyřiatřicetiletý umělec a filmař Starczewski. Ten chtěl zase tímto způsobem vyjádřit svůj nesouhlas proti pořádání mistrovství světa ve fotbale v Kataru, které se má uskutečnit příští rok.

Právě MS v Kataru má být uskutečněno spíše pro byznys, nežli pro samotné fanoušky. A to se mnohým, zejména samotným fanouškům, nelíbí.

“Něco takového tady ještě nebylo – tým v dresech proti nahé jedenáctce”, řekl o netradičním utkání Starczewski.

Tento zápas přilákal o víkendu v Duisburgu zhruba 300 lidí. A už nyní můžeme říct, že má tato událost dalekonosný dosah – napsal o tom nejen německý magazín Der Spiegel, ale také například britský deník The Sun nebo The Times.

Zdroj: The Sun, Der Spiegel

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené