Spojte se s námi


Fotbal

V jakém koši budou Češi? Derby se Slováky se prozatím odkládá

Již 2. prosince se bude losovat skupinová fáze Eura v Německu, v úterý bude definitivně jisté, kdo bude v jakých koších. Češi každopádně mají jasno nejen v tom, že je ve skupině nečeká derby se Slovenskem.

Publikováno

dne

Již 2. prosince se bude losovat skupinová fáze Eura v Německu, v úterý bude definitivně jisté, kdo bude v jakých koších. Češi každopádně mají jasno nejen v tom, že je ve skupině nečeká derby se Slovenskem.

Rozřazení do výkonnostních košů probíhá pouze na základě výsledků v kvalifikaci. Z velké tabulky se následně týmy postupně rozdělují. Postupujícím ze šestičlenných skupin se odečítají body ze zápasů s kluby ze šestého koše.

Češi budou součástí třetího koše, to je nyní již jisté. Na derby se Slovenskem minimálně ve skupině nedojde, i naši sousedé jsou totiž ve trojce. Stejně tak Skotsko, Slovinsko a Nizozemsko.

Nad posledním místem visí otazník. Aktuálně ho drží Italové, ale na definitivu musejí čekat do úterý. Chorvatům stačí k jistotě postupu remíza, zároveň by následně poskočili před Italy a odsunuli je do posledního koše.

Pokud Chorvati prohrají a Wales porazí Turky, Italové zůstanou ve třetím koši a Wales bude ve čtvrtém. Kdyby Velšané nevyhráli a Chorvati prohráli, Italové by zůstali ve třetím a Chorvati v posledním koši.

Ve čtvrtém koši bude i poražený úterního zápasu Rumunsko vs. Švýcarsko, v případě remízy to budou Švýcaři. Dále čtvrtý koš nemine Srby a samozřejmě tři postupující z baráže.

Druhý koš je dle mnohých paradoxně slabší než ten třetí. Bude v něm lepší z dvojice Rumunsko, Švýcarsko, dále Maďarsko, Rakousko, Turecko, Dánsko a vítěz české skupiny Albánie.

V prvním koši je to samý gigant. Vedle pořadatele Německa v něm najdeme stoprocentní Francouze a Portugalci, dále skoro bezchybné Belgičany, Španěly a Angličany.

Zdroj: Euro 2026

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.