Chance Liga
V hledáčku jej mají české TOP kluby i mančafty z ciziny! Obletovaný zadák ale prodloužil v malém celku
Má prý potenciál hrát za špičkové tuzemské kluby, zatím ale zůstává věrný malému celku z jižních Čech. S tím prodloužil kontrakt, jak dlouho ale reálně zůstane, je ve hvězdách.

Má prý potenciál hrát za špičkové tuzemské kluby, zatím ale zůstává věrný malému celku z jižních Čech. S tím prodloužil kontrakt, jak dlouho ale reálně zůstane, je ve hvězdách.
Mamadou Koné zůstává, alespoň tedy prozatím, v Táborsku. S druholigovým mančaftem prodloužil končící smlouvu, nový kontrakt mu vyprší až v létě roku 2025.
26letá opora obranných řad Táborska nastoupila během podzimní části Fortuna národní ligy ke 14 zápasům, v jednom z nich dokázal Koné i skórovat.
I díky skvělým výkonům fotbalisty z Mali má Táborsko nejpevnější obranu ve druhé lize, jihočeský celek totiž inkasoval ve 14 odehraných utkáních pouze třináctkrát.
Není proto divu, že o hráče mají údajně stát špičkové české kluby z nejvyšší soutěže a také celky ze zahraničí. Klidně se tak může stát, že Koné už v zimě navzdory nové smlouvě opustí Táborsko.
„S Táborskem jsme se dohodli na prodloužení, ale jsme v kontaktu s kluby z české nejvyšší soutěže i s kluby ze zahraničí,“ uvedl pro web Budějcká Drbna hráčův agent Daniel Chrysostome.
Podle něj by se jeho klient neztratil ani ve Spartě či Slavii. „Koné má všechny potřebné vlastnosti, aby mohl okamžitě hrát v nejlepším klubu nejvyšší české soutěže,“ dodal agent.
Buď jak buď, Koné je každopádně na českém fotbalovém trhu hodně zajímavým zbožím a do některého z elitních ligových celků se časem klidně může přesunout.
Konkrétně Slavia má navíc s Táborskem nadstandardní vztahy a není tak vůbec vyloučeno, že po Koném půjde. A třeba už v lednu. Kvalitní zadák by se jí jistě hodil.
Zdroje: Budějcká Drbna, FC Táborsko

-
Chance Ligapřed 1 dnem
VIDEO: Neuvěřitelné. Zdravotník Sparty napálil facku hráči Olomouce, záběr jako z Turecka
-
Fotbalpřed 3 dny
Antonín Kinský opěvován ze všech stran: Nejlepší výkon v dresu Tottenhamu za dlouhé roky
-
Hokejpřed 1 dnem
Češi, kteří nehrají za Česko. Přehled hokejistů, kteří na MS působí v jiných reprezentacích
-
Hokejpřed 4 dny
Česko by nám mělo být vzorem, říká Tomáš Marcinko k hráčům z KHL na MS